wielbłąd
Źródło: pixabay.com/Bergadder

Pracownik zoo z "poważnymi" obrażeniami trafił do szpitala. Ugryzł go wielbłąd

19 Stycznia 2021

Agencja AP poinformowała o nietypowym wypadku w zoo w Perlebergu. Jeden z pracowników karmił wielbłądy, gdy nagle zwierzę obróciło się i zaatakowało go. Mężczyzna trafił do szpitala, obrażenia mają być poważne.

Do szpitala na północy Niemiec został przewieziony 54-letni pracownik zoo. Mężczyzna pracował w zagrodzie wielbłądów w ogrodzie zoologicznym w Perlebergu, gdy nagle jedno ze zwierząt go ugryzło. Obrażenia podobno są poważne.

Mężczyzna ugryziony przez wielbłąda

Lokalna policja przekazała agencji AP wiadomość o ugryzionym mężczyźnie.

- W niedzielę rano wezwano nas na #Perleberg (PR) w sprawie niecodziennego wypadku przy pracy. Wielbłąd ugryzł opiekuna zoo w twarz, kiedy sprzątał zagrody i karmił zwierzęta. Mężczyzna trafił do szpitala na leczenie - przekazali później funkcjonariusze na Twitterze Polizei Brandenburg.

Wypadek miał miejsce w Brandenburgii w północnych Niemczech. W niedzielę rano pracownik zoo wykonywał rutynowe obowiązki, gdy znienacka został zaatakowany. Brandenburska policja przekazała, że obrażenia są "poważne".

Zoo w Perlebergu jest obecnie zamknięte ze względu na restrykcje panujące w rejonie. Ma to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Bulterier rzucił się na ratunek zaatakowanej pani. Jej reakcja jest niewytłumaczalnaBulterier rzucił się na ratunek zaatakowanej pani. Jej reakcja jest niewytłumaczalnaCzytaj dalej

Czy zoo w Polsce działają?

W Polsce ogrody zoologiczne są obecnie otwarte. Większość z nich przyjmuje gości, obowiązują jednak maseczki i przynajmniej 2-metrowe odstępy.

Zoo na bieżąco informują o zmianach w działaniu na swoich profilach społecznościowych. Wyłączone z działania są jedynie punkty gastronomiczne.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł