Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Wyrzucili ją z grupy miłośników zwierząt na Facebooku. Poszło o "obraźliwe" imię kota
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 17.02.2023 13:47

Wyrzucili ją z grupy miłośników zwierząt na Facebooku. Poszło o "obraźliwe" imię kota

None
unsplash/Ricardo Avelar

Każdy, kto zdecyduje się wziąć pod swoją opiekę kota, musi sprostać trudnemu wyzwaniu - nadać pupilowi imię, które będzie towarzyszyło mu do końca życia. Niektóre są zabawne, inne dystyngowane, a kolejne zupełnie niezrozumiałe dla otoczenia. Tak stało się w przypadku użytkowniczki Reddita, która postanowiła podzielić się z innymi internautami swoją historią o wyrzuceniu z grupy dla kociarzy na Facebooku.

Czarne, bure, rude, małe, duże, energiczne, leniwe - 17 lutego swoje święto mają wszystkie koty, niezależnie od rasy, usposobienia czy wyglądu. Choć wojna o miano najlepszego domowego pupila pomiędzy mruczkami a psami trwa od lat, ich miłośnicy nie mają wątpliwości, że mruczący przyjaciel to prawdziwy skarb. 

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota

Dzień Kota to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu każdego miłośnika mruczków. To doskonała okazja, aby poświęcić pupilowi więcej czasu niż zazwyczaj, dać mu ulubionego smakołyka albo kupić lub własnoręcznie zrobić nową zabawkę. Na całym świecie wielbiciele kotów obchodzą to święto 17 lutego, a Polska powołała je do życia w 2006 roku.

Tego dnia należy docenić piękno mruczków, zarówno to zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Choć z reguły futrzaści indywidualiści nie są tak wylewni w okazywaniu uczuć, co psy, ich opiekunowie doskonale wiedzą, kiedy dają im znać, że są dla nich ulubionymi ludźmi na całym świecie.

unsplash/Brett Jordan

 

Z okazji Dnia Kota pragniemy podzielić się interesującą historią dotyczącą nadawania imion kocim przyjaciołom. Jak udowadnia wpis użytkowniczki popularnego forum Redit, niektóre propozycje kocich ksywek mogą sprawić, iż staniemy się obiektem drwin w internetowej społeczności.

Pies zaginął na półtorej doby. Stawił się w schronisku, z którego został adoptowany

Poniosła karę za imię, jakie nadała kotu

Opiekunka czarnego kocurka postanowiła dołączyć do grupy na Facebooku, która zrzesza fanów tych zwierząt. Była bardzo szczęśliwa, że będzie mogła chwalić się tam swoim milusińskim, a także korzystać z przydatnym porad innych posiadaczy kotów. Jednak szybko okazało się, że z jej planów nici. 

Inni użytkownicy zdecydowali usunąć ją z grupy ze względu na imię jej kota, gdyż ich zdaniem ksywkę nadaną zwierzakowi można uznać za nieprzyzwoitą czy ośmieszającą.

czarny kot (1).jpg

- Zostałam wyrzucona z kocich grup na Facebooku tylko dlatego, że ma na imię Lucyfer - wyznała zszokowana kobieta.

Wyraźnie zdziwiona kobieta postanowiła podzielić się swoją historią z użytkownikami serwisu Reddit i przekonać się, co oni myślą o ostatnich wydarzeniach. Zdradziła, że w chwili wyboru imienia dla mruczka nie kierowała się pobudkami ideologicznymi czy religijnymi. Nazwała go tak po obejrzeniu serialu “Lucyfer”, w którym główną rolę grał Tom Ellis.

Dodatkowo w folklorze rzymskim Lucyfer („niosący światło” po łacinie) był nazwą planety Wenus, chociaż często uosabiano go jako męską postać niosącą pochodnię. Znana jest ona także pod nazwą Gwiazda Poranna, gdyż jest jaśniejsza niż inne gwiazdy i wyróżnia się na nieboskłonie.

Czy Lucyfer to dobre imię dla kota?

Użytkowniczka Reddita wyznała, że u większości internautów powód, z jakiego została wyrzucona z facebookowej grupy, wywołał śmiech. Był nie tylko niezrozumiały, ale i krzywdzący dla zwierzaka. Liczne grono zgodnie przyznało, że jej członkowie są małostkowi i przesadnie poprawni

W tym kręgu internauci zdecydowanie docenili Lucyfera, którego zdjęcia opiekunka zamieściła we wpisie. Niektórzy zdradzili nawet, że ich pupile noszą to samo imię. 

 

- Lucyfer jest całkiem przystojnym kotkiem, a Facebook jest okropny i nie wie, co traci - napisał jeden z internautów.

- To jest szaleństwo. Lucyfer to dość popularne imię dla kotów z tego, co wiem. Kot z kreskówki “Kopciuszek” Disneya też miał na imię Lucyfer - dodał drugi.

 

- Też zostałbym usunięty, ponieważ moją kotka nazywa się Mazikeen - wyznał kolejny. nawiązując do demonicznej postaci z wcześniej wspomnianego serialu “Lucyfer” produkcji Netfliksa.

 

Co ciekawe, autorka wpisu nie mogła liczyć na wyrozumiałość ze strony matki jednej z kilkuletnich dziewczynek z sąsiedztwa. Kiedy po przeprowadzce dowiedziała się, że zdrobnienie od uroczego czarnego kotka to Lucy, a jej córka nazywa się tak samo, przyszła z żądaniem, aby zmienić zwierzakowi imię.

Czy Twoim zdaniem internauci rzeczywiście mieli uzasadniony powód, aby wyrzucić właścicielkę Lucyfera z grupy? Jakie najdziwniejsze imię dla pupila zdarzyło Ci się usłyszeć?
 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

  1. Nie żyją ostatni przyjaciele niedźwiedzia z polskiej armii. “To Wojtek pomógł nam wygrać II WŚ”
  2. Co robią dzieciaki, gdy mama nie patrzy? Rysiątka mają parcie na szkło, aż miło popatrzeć
  3. Trener psów zdradził, jakie psie rasy są najtrudniejsze do ułożenia. Nie każdy sobie z nimi poradzi

źródło: mirror.co.uk