Międzynarodowy Dzień Kota to święto, o którym nie wolno zapominać
Źródło: pexels/samer daboul

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pochwalcie się słodkimi zdjęciami Waszych mruczków

8 Sierpnia 2020

Międzynarodowy Dzień Kota świętujemy w tym roku 8 sierpnia. Jest to świetna okazja na sprezentowanie ukochanym mruczkom nowej zabawki czy smakołyku, a także uwiecznienie tego nadzwyczajnego wydarzenia zdjęciem. Z tej wyjątkowej okazji Redakcja Świata Zwierząt zachęca do podzielenia się fotografiami Waszych wspaniałych milusińskich.

Międzynarodowy Dzień Kota to święto ustanowione w 2002 roku przez Międzynarodowy Fundusz na rzecz Dobrostanu Zwierząt. Jest to święto ruchome, które w Polsce oraz Włoszech cieszy się dużo większą popularnością w dniu 17 lutego. Pomysłodawcy Międzynarodowego Dnia Kota chcieli podkreślić ogromne znaczenie kotów w życiu codziennym człowieka oraz konieczność niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.

Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukaranySąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukaranyCzytaj dalej

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Kota

Koty są stałymi towarzyszami człowieka już od czasów antycznych. Naukowcy podają, że pierwsze dowody na oswojenie tych zwierzęta pochodzą sprzed 9500 lat! W starożytnym Egipcie koty urosły do roli boga, były czczone i uważane za święte. Tamtejszy kult kotów kojarzony jest przede wszystkim z dwoma boginiami egipskiego panteonu - Sechmet i Bastet, które przedstawiano jako postacie o ciele kobiety i kociej głowie. Współcześnie uważa się, że starożytni Egipcjanie jako pierwsi wykorzystali niesamowitą zwinność, siłę oraz talent łowczo-myśliwski kotów do walki z gryzoniami i jadowitymi wężami, które plądrowały spichlerze. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu podkreślali spokój ducha i opanowanie tych wyjątkowych zwierząt. Japończycy i Chińczycy wierzyli, że nieocenioną zaletą kociaków jest ich zdolność widzenia w ciemności dzięki, której mogły odstraszać złe duchy i upiory.

Obecnie koty, obok psów są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych, które często są traktowane na równi z pozostałymi członkami rodziny. Dla wielu miłośników zwierzaków kot nie jest tylko żywym stworzeniem, lecz najbliższym przyjacielem i zaufanym powiernikiem sekretów, którego sama obecność daje niewyobrażalną radość i wsparcie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kiedy właścicielka rozsypała prochy psa ukazał jej się widok nie z tego świata. Czy zmarły pupil dał jej znak?
2. Jakie zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze? Odpowiedź ujawni całą prawdę o twoim charakterze

Wiele kotów wciąż potrzebuje pomocy

Coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kota mają za zadanie uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. Wiele kotów, które miały kiedyś dom, ale go straciły stale potrzebują pomocy ze strony wolontariuszy i opiekunów, dlatego wiele organizacji prowadzi liczne akcje charytatywne i zbiórki pieniężne. Za zebrane środki zwierzęta mogą otrzymać profesjonalną pomoc ze strony lekarzy weterynarii, jedzenie i wszystko, czego najbardziej potrzebują. Każdy grosz przeznaczony na pomoc potrzebującym zwierzętom wpływa na polepszenie ich sytuacji życiowej.

Z tej okazji zachęcamy naszych drogich czytelników do podzielenia się zdjęciami wąsatych przyjaciół w komentarzach na naszym oficjalnym fanpage'u na Facebooku (@UwielbiamyZwierzaki) oraz oznaczeniach na Instragramie (@swiat.zwierzat.pl). Z niecierpliwością czekamy na fotki Waszych przesłodkich pupili!

ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE:

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały terier zapłodnił rottweilera. Urodziły się szczeniaki, które są unikatową mieszanką wybuchową
  2. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Naukowcy dowiedli, które rasy psów najczęściej gryzą dzieci. Tych psów lepiej nie prowokować
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci

Źródło: slupsk.naszemiasto.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł