Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Dzień Kota

Dzień Kota

spadające przysłowiowo na cztery łapy koty swoje święto w Polsce obchodzą 17 lutego. Po raz pierwszy obchodzono je we Włoszech, jednak z biegiem czasu milusińscy doczekali się swojego dnia na całym świecie. Co ciekawe, nie wszystkie państwa świętują tego samego dnia. W Japonii Dzień Kota obchodzony jest 22 lutego, w Rosji 1 marca, w Stanach Zjednoczonych 29 października, a w Wielkiej Brytanii 8 sierpnia. W Polsce Dzień Koa obchodzony jest od 2006 roku.

None
17.02.2023 16:43 Znaleźli kota z dołączonym listem. Poprzednia opiekunka ma nadzieję, że ktoś "pokocha go bardziej"

Pracownicy RSPCA Manchester & Salford Branch znaleźli młodą kotkę, która bez wątpienia mieszkała wcześniej w domu, o czym świadczyło chociażby widoczne gołym okiem przerażenie malujące się na jej pyszczku. Dramatyzmu całej sytuacji dodaje fakt, iż przy kocie znaleziono odręcznie napisany list od poprzedniego właściciela. Osoba, która wcześniej sprawowała opiekę nad mruczkiem, wyraziła nadzieję, iż znajdzie nowego opiekuna, który “pokocha ją bardziej”.Poznajcie Lilo - kocią piękność o trójkolorowym umaszczeniu i nieco nieśmiałym usposobieniu. Kotka została nową podopieczną brytyjskiego inspektoratu ds. ochrony zwierząt po tym, jak poprzednia rodzina zdecydowała się ją porzucić. 

None
17.02.2023 13:47 Wyrzucili ją z grupy miłośników zwierząt na Facebooku. Poszło o "obraźliwe" imię kota

Każdy, kto zdecyduje się wziąć pod swoją opiekę kota, musi sprostać trudnemu wyzwaniu - nadać pupilowi imię, które będzie towarzyszyło mu do końca życia. Niektóre są zabawne, inne dystyngowane, a kolejne zupełnie niezrozumiałe dla otoczenia. Tak stało się w przypadku użytkowniczki Reddita, która postanowiła podzielić się z innymi internautami swoją historią o wyrzuceniu z grupy dla kociarzy na Facebooku.Czarne, bure, rude, małe, duże, energiczne, leniwe - 17 lutego swoje święto mają wszystkie koty, niezależnie od rasy, usposobienia czy wyglądu. Choć wojna o miano najlepszego domowego pupila pomiędzy mruczkami a psami trwa od lat, ich miłośnicy nie mają wątpliwości, że mruczący przyjaciel to prawdziwy skarb. 

Czarny kot
17.11.2021 01:00 17 listopada świętem czarnego kota. Czy zawsze przynosi pecha?

Chociaż wokół mruczków o kruczoczarnym futerku narosło wiele przesądów i zabobonów związanych z nieszczęściami, czarne koty doczekały się swojego święta. 17 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota. W tym dniu wyjaśniamy, dlaczego owiane są aurą tajemnicy i czy na całym świecie wywołują negatywne skojarzenia.Czarne koty mają niezwykle mroczną przeszłość. W Średniowieczu były uważane za wcielenie zła i pobratymca demonów i z tego powodu przez kolejne setki las nie cieszyły się dobrą reputacją. Nawet dzisiaj część osób wierzy, że gdy czarny kot przebiegnie im drogę, z pewnością spotka ich jakaś krzywda.

Kot
14.10.2021 02:00 Jak przywoływać koty w różnych zakątkach świata?

Koty to obok psów wierni towarzysze człowieka. Mają swoje własne zwyczaje i przede wszystkim dostojną prezencję, której może pozazdrościć im niejeden czworonożny pupil. Okazuje się, że ich wyjątkowość to nie tylko wygląd zewnętrzny i styl życia, ale też sposób, w jaki przywołuje się je w różnych zakątkach świata. Jeśli wydaje się wam, że "kici kici" to powszechne zawołanie, to macie jeszcze sporo do nadrobienia! Kot jak żadne inne zwierzę potrafi nauczyć nas, jak powinno się wypoczywać. Chyba każdy, kto choć raz miał styczność z tymi czworonogami, wie, że ich drzemki wyglądają naprawdę uroczo. Co jeszcze tak w nich kochamy?

Światowy dzień kota
17.02.2021 01:00 Światowy dzień kota. Dziś wszystkie mruczki obchodzą swoje święto

Właściciele mruczków stają na głowie, by sprawić radość i przyjemność swoim podopiecznym. Właśnie dziś, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Przyglądamy się historii tego święta, które celebrowane jest na całym świecie. Kto wpadł na pomysł kociego święta, jaka jest jego geneza i co możemy zrobić w tym niezwykłym dniu, by umilić życie mruczących towarzyszom?

3 koty
17.02.2021 01:00 Towarzystwo mruczka jest dobre dla zdrowia. Jakie korzyści wynikają z posiadania kota?

Obecność kota w domu wpływa na wszystkich. Te kochane stworzenia swoim niebywałym urokiem osobistym, wrodzoną gracją i niezwykłą ciekawością ludzi i świata są w stanie zawładnąć sercami niemal wszystkich. Złośliwi uważają, że życiowym celem każdego kota jest posiąść duszę człowieka, jednak jesteśmy ostrożni w tego typu domniemaniach...

Międzynarodowy Dzień Kota to święto, o którym nie wolno zapominać
08.08.2020 02:00 Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pochwalcie się słodkimi zdjęciami Waszych mruczków

Międzynarodowy Dzień Kota to święto ustanowione w 2002 roku przez Międzynarodowy Fundusz na rzecz Dobrostanu Zwierząt. Jest to święto ruchome, które w Polsce oraz Włoszech cieszy się dużo większą popularnością w dniu 17 lutego. Pomysłodawcy Międzynarodowego Dnia Kota chcieli podkreślić ogromne znaczenie kotów w życiu codziennym człowieka oraz konieczność niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.

dzień kota
17.02.2019 13:15 Dzień Kota 2019. 10 najpiękniejszych zdjęć kotów

Dzień Kota 2019 przypada właśnie dziś! Z tej okazji życzymy wszystkim kotom oraz ich opiekunom wszystkiego najlepszego. Czy wiecie, skąd się wziął pomysł na obchodzenie tego wyjątkowego święta? Poznaj tę historię i zobacz 10 najpiękniejszych zdjęć kotów. Na co dzień o tym nie pamiętamy, ale praktycznie każdego dnia obchodzimy jakieś nietypowe święto. Na przykład dzisiaj w Polsce przypada Dzień Kota. Towarzyszą nam one od tysiącleci, przynoszą radość, pocieszają, wspierają i pod każdym względem czynią życie swoich opiekunów lepszy. Kto wpadł na pomysł, by w naszym kalendarzu pojawił się taki dzień? Jak wyglądają tradycyjne obchody? Dowiedz się i zobacz zdjęcia najpiękniejszych mruczków!

Prezenty dla kota
16.02.2019 14:48 Prezenty dla kota. Na Dzień Kota podaruj mruczkowi coś specjalnego

Prezenty dla kota to ważna kwestia dla wszystkich właścicieli pupili, którzy obchodzą ich święto. Przed nami świetna okazja, by odwdzięczyć się ukochanemu czworonogowi i sprawić mu trochę radości. W jaki upominek warto zainwestować? Na Dzień Kota podaruj mruczkowi coś specjalnego! Mechaniczna mysz? Drapak? Oryginalna miska? Z czego ucieszyłoby się nasze zwierzę? Prezentujemy wam niezwykłe propozycje drobiazgów, które pozwolą uczcić tę wspaniałą okazję!