Swiatzwierzat.pl

youtube/SDNWILK

Co robią dzieciaki, gdy mama nie patrzy? Rysiątka mają parcie na szkło, aż miło popatrzeć

8 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

To nie pierwszy raz, kiedy sieć podbija nagranie pochodzące z fotopułapki umiejscowionej w polskich lasach. Tym razem na materiale z ukrytej kamery udało się zarejestrować, co robią młode rysie, które matka najprawdopodobniej spuściła na chwilę z oka. Ich harce na śniegu są przeurocze!

Fotopułapka w Beskidzie Żywieckim wprost doskonale zarejestrowała zachowanie dwóch młodych rysi, które chcąc zabić nudę, wspólnie brykały na śniegu. To wszystko działo się pod nieobecność ich matki, która najpewniej udała się w tym czasie na polowanie, by zapewnić pożywienie sobie i swoim młodym.

Rysie harce w Beskidzie Żywieckim

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" opublikowało na swoim kanale na Youtube nagranie, które jest zapewne najsłodszą rzeczą, jaką dziś zobaczycie. Mianowicie dwa rozbrykane rysiątka bawią się na śniegu, który pokrył miejscowe leśne zakamarki i skały. Przyrodnicy nie mają wątpliwości, że to młode wydane na świat przez rysicę o imieniu Płona, którą obserwują bacznie od lat.

- Pewnie pamiętacie z własnej młodości, jak bywa fajnie, kiedy rodziców nie ma w domu. A czy zastanawialiście, co robią w takich sytuacjach młode rysie? Nasza fotopułapka w Beskidzie Żywieckim zarejestrowała zabawne scenki, gdy dwa kocięta, potomstwo znanej nam od lat rysicy Płonej, harcują po skałkach - czytamy w opisie filmu.

Równie zachwyceni, co ekolodzy są internauci udostępniający nagranie w mediach społecznościowych. Pod filmem szybko pojawiło się wiele wyrazów zachwytu w postaci komentarzy.

- Młode mają ładne, wyraźnie plamkowane futro. Mamy nadzieję, że zostaną z nami dłużej - napisali pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego, którzy także udostępnili filmik na swoim profilu.

- Piękne, dzikie - zachwyca się jedna z internautek.

- Ryśki to fajne chłopaki są - zaznacza inny użytkownik sieci.

- Piękne koty. Kocham je i podziwiam - wyraża swój zachwyt następna komentująca.

Rysie w Polsce

Rysie w Polsce są gatunkiem chronionym. Szacuje się, że na terenie kraju żyje tylko około 300 przedstawicieli tego gatunku. To koci samotnicy. Większość z nich prowadzi samotniczy tryb życia, z wyjątkiem samic, które opiekują się młodymi.

Spotkanie rysia, a co dopiero całego stadka podczas leśnej wędrówki nierzadko graniczy z cudem. Zaobserwować na własne oczy udaje się jedynie prawdziwym szczęściarzom. W Polsce występują dwie populacje tych zwierząt: karpacka i bałtycka. Pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje, zamieszkuje Karpaty, druga natomiast tereny nizinne - między innymi Puszczę Białowieską, Puszczę Augustowską, Pojezierze Mazurskie, Roztocze i Polesie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: turystyka.wp.pl; wwf.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wąż sprytnie zakradł się do mieszkania. Niewiarygodne, gdzie go znaleźli
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie uczynnego kałana podbija internet. Niewiarygodne, co wyprawia w basenie
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Masz w domu królika? Wielu właścicieli zapomina o jednej ważnej rzeczy
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Przyłapali go leśnicy, kiedy kręcił się przy ziemi. Chociaż budzi lęk i odrazę, nic, tylko mu współczuć
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Musiał pilnie skorzystać z toalety. Straszne, co czaiło się w muszli, "Zaczął na mnie chlapać i syczeć"
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]