Test na spostrzegawczość: który kot nie ma ogona? Dostrzegą go tylko prawdziwe bystrzaki
W sieci pojawiła się zagadka dla wszystkich miłośników kotów. Który mruczek na ilustracji został pozbawiony ogonka? Wyzwanie już teraz przysporzyło nie lada problemów nawet tym, którzy twierdzili, że mają sokoli wzrok. Myślisz, że masz szansę je rozwiązać? To test na spostrzegawczość, który rozwiążą tylko najbystrzejsi internauci.
Choć polecenie nie wydaje się skomplikowane, bowiem musisz tylko znaleźć kota , który nie ma ogona, w praktyce zadanie to jest dużo trudniejsze. Żeby poprzeczka była ustawiona jeszcze wyżej, spróbuj zrobić to w mniej niż 10 sekund!
Test na spostrzegawczość - znajdź kota bez ogona
Masz przed sobą pięć rzędów kotów odwróconych tyłem. Ich kolory i wzory na futerku różnią się od siebie, co powoduje, że znalezienie tego jednego, który nie ma ogona, jest jeszcze cięższe. Aby rozwiązać ten test na spostrzegawczość, musisz naprawdę wytężyć wzrok!
Aby jeszcze bardziej sprawdzić twoją uwagę, rzucamy wyzwanie, abyś znalazł mruczka bez ogonka w nie więcej niż 10 sekund!. Na tej zagadce polegli nawet najbardziej pewni siebie internauci.
Rozwiązanie zagadki
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zadanie nie należy do najłatwiejszych. Koty narysowane na obrazku mają wzorki, które jeszcze bardziej utrudniają rozwiązanie zagadki. Niektóre z nich idealnie komponują się z ogonami, jednak zapewniamy, że jeden z nich naprawdę go nie ma.
Dla wszystkich, którym jeszcze nie udało się wskazać poszukiwanego mruczka, mamy wskazówkę. Swój wzrok zdecydowanie mocniej skup na górnych rzędach.
Jeśli nawet to nie pomogło ci namierzyć kota bez ogona, poniżej przedstawiamy rozwiązanie zagadki. Koniecznie daj nam znać w komentarzu, jak ci poszło!
Ciekawostki o kocim ogonie
Kocie ogony niewątpliwie dodają im uroku i nierzadko urzekają swoją puszystością. Nie wszyscy mogą sobie jednak zdawać sprawę, że nie spełniają jedynie funkcji ozdobnej . U mruczków odpowiadają one za zmysł równowagi, dzięki czemu trudności nie sprawia im balansowanie na krawędziach czy dalekie skoki. Ułatwia też wspinaczkę.
Ogon pełni ważną funkcję również podczas przekazywania kociego zapachu, chociażby poprzez ocieranie się o człowieka. Otóż bezpośrednio pod ogonem zlokalizowane są gruczoły okołoodbytowe, które mają bardzo istotną rolę w kociej komunikacji zapachowej.
Oprócz tego ta część ciała odgrywa ważną rolę podczas komunikacji z otoczeniem . Dzięki niemu mruczek informuje o swoim nastroju i daje do zrozumienia wszystkim wokół, czy ma ochotę na zabawę lub pieszczoty, czy wręcz przeciwnie jest poirytowany i nie chce mieć z nikim bliższego kontaktu. Te sprytne zwierzaki wykorzystują go również, aby odgrodzić się nim od świata podczas drzemki. Często układają go na sobie, zwijając się w kłębek, zasłaniając przy tym łapki i oczka.
źródło: mirror.co.uk; koty.pl