Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Przywieźli psa do kliniki z bólem brzucha. Weterynarze nie dowierzali, co wyciągnęli mu z żołądka
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 16.04.2023 12:52

Przywieźli psa do kliniki z bólem brzucha. Weterynarze nie dowierzali, co wyciągnęli mu z żołądka

rentgen psa
instagram/traveling_dogtor

Droktor Shelby Baden w social mediach znana jako Traveling Dogtor podzieliła się niecodzienną sytuacją, jaka ostatnio spotkała ją w gabinecie weterynaryjnym. Jeden z jej psich pacjentów miał wyraźne problemy z brzuchem, jednak podczas badania na jaw wyszła szokująca prawda o jego stanie. Lekarze musieli działać od razu.

Nie da się ukryć, że niektóre psy mają tendencję do zjadania naprawdę dziwnych rzeczy. Jednak w brzuchu tego czworonoga weterynarze znaleźli coś, co spowodowało, że ich buzie same otworzyły się z niedowierzania. Te przedmioty doprowadziły go do bardzo ciężkiego stanu, a gdyby nie szybka reakcja specjalistów, ta historia mogłaby się naprawdę smutno zakończyć.

Springer spaniel angielski trafił do kliniki z bólem brzucha

Weterynarz Shelby Baden aktywnie prowadzi swoje social media i bloga, gdzie przydatne informacje znajdą nie tylko lekarze dla zwierząt, ale również ich miłośnicy. Jednym z najświeższych przypadków, z którymi musiała się zmierzyć, był pies rasy springer spaniel angielski, który trafił do niej z ostrym bólem brzucha.

Specjalistka nie traciła czasu i szybko wykonała swojemu pacjentowi niezbędne badania, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się z jego brzuszkiem. Jednak kiedy zobaczyła ich wyniki, sama nie dowierzała własnym oczom. Okazało się, że w jego żołądku zalega kilka dziwnych przedmiotów, które z całą pewnością muszą sprawiać mu ogromne cierpienie.

"Milionerzy": Które zwierzę nawiązało współpracę z Milicją Obywatelską? Wystarczyło znać jeden serial

Z brzucha psa wyciągnęła gumowe kaczki

Dzięki specjalistycznym sprzętom, które dr Baden ma w swoim gabinecie, obyło się bez operacji. Przy pomocy długiego narzędzia mogła dostać się do brzucha spaniela, z którego kolejno wyciągała gumowe kaczki, które najpewniej czworonóg zjadł. Oczywiście zwierzę otrzymało znieczulenie, a więc nie czuło dyskomfortu. Oprócz tego towarzyszyli mu przejęci jego stanem opiekunowie.

Po chwili udało się wyciągnąć nie jedną, a aż sześć gumowych kaczek w różnych kolorach. Wszystko wskazuje na to, że spaniel po zabiegu wrócił do zdrowia. Jednak ta historia to ostrzeżenie dla jego opiekunów, aby pilnowali, żeby nie miał dostępu do zabawek niewielkich rozmiarów - zwłaszcza gumowych kaczuszek.

gumowe kaczki.png
instagram/traveling_dogtor

Springer spaniel angielski to jeden z najstarszych psów myśliwskich

Springer spaniel angielski wywodzi się z Wielkiej Brytanii i od lat jest wykorzystywany przy polowaniach, gdyż jest przedstawicielem rasy myśliwskiej. Uwielbia być w ruchu, a więc jednych z najstarszych płochaczy na świecie nie poleca się dla ludzi starszych i prowadzących siedzący tryb życia. Z reguły lubi mieć kontakt z dziećmi, a jego nastawienie nawet do obcych ludzi pozostaje przyjazne.

Co ciekawe, spaniele te biorą również udział w polowaniach na kaczki. Jednak pacjent dr Baden chyba aż zanadto wziął do siebie swój myśliwski instynkt. Gumowe kaczki zdecydowanie nie nadają się na zdobycz.

 

źródło: instagram; fera.pl

Kiedyś rowery i zegarki sprawiały mnóstwo radości. Dziś na komunię kupują dzieciom małpy
Na przestrzeni lat prezenty, którymi dzieci są obdarowywane na komunię, bardzo się zmieniły. Stwierdzenie to odnosi się nie tylko do zwiększenia ich wartości materialnej, ale także skali “kreatywności” rodziców oraz chrzestnych. Niekiedy członkowie rodziny przechodzą samych siebie, decydując się na zakup żywych zwierząt. Na psach i kotach się nie kończy. Bywa, że podążając za trendem nagłośnionym głównie przez social media, dzieci dostają na komunię małpy.W majowe weekendy szaleństwo komunijne trwa w najlepsze. Jeszcze kilkanaście lat temu najmodniejszym prezentem dla dziecka komunijnego były złote łańcuszki, zegarki i rowery. Następnie modne stała się elektronika, która szturmem podbijała rynek. Swego czasu powodzeniem cieszyły się także hulajnogi elektryczne i quady. Niestety teraz kilkulatki często otrzymują skrajnie nieodpowiedzialne prezenty w postaci żywych zwierząt.
Czytaj dalej
Płochliwy kocur spędził dekadę włócząc się po ulicy. Oto, jak zdobywa się serce przez żołądek
Przejmująca historia kota, który na ulicy spędził aż 10 lat swojego życia. Gdy wolontariuszom udało się go złapać, był płochliwy i nie pozwalał się dotykać. Nic nie wskazywało na to, że to się zmieni, do czasu, aż jego opiekunowie zadbali, by dostał najróżniejsze smakowitości.Po latach spędzonych na zewnątrz, kot w końcu znalazł bezpieczną przystań, w której ma zapewniony dach nad głową i pełną miseczkę. Gdy w końcu ktoś się nim zaopiekował, okazało się, że potrafi bawić się niczym mały kociak.
Czytaj dalej