Swiatzwierzat.pl
"Lagun z Żyrardowa"

facebook/Straż Miejska w Żyrardowie

Straż miejska myślała, że jedzie do węża, przypadkiem odkryła nowy gatunek. Oto "lagun z Żyrardowa"

4 Października 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Żyrardowie otrzymali informację o niebezpiecznym stworzeniu oplecionym wokół barierki balkonu jednego z mieszkań. Zgłaszająca obawiała się, że zwierzę przypominające olbrzymiego gada może stanowić zagrożenie dla mieszkańców. W rzeczywistości nie skrzywdziłoby nawet muchy.

Do zdarzenia doszło 23 września w Żyrardowie (woj. mazowieckie). Do dyżurnego straży miejskiej zadzwoniła przerażona kobieta, która twierdziła, że na ul. gen. Augusta Fieldorfa-Nila widziała węża. Tak przynajmniej jej się wydawało.

Przerażona kobieta zaalarmowała Straż Miejską, na balkonie wił się "wąż"

Potencjalnie niebezpieczne stworzenie miało ukrywać się na parterze lokalu mieszkalnego, gdzie prawdopodobnie czyhało na niczego nieświadomą ofiarę. Aby zapobiec nieszczęśliwemu rozwojowi sytuacji, pod wskazany adres wysłano patrol interwencyjny.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Straży Miejskiej przekonali się, że gadzia kreatura może i ma charakterystyczne wzór przywodzący na myśl skórę węża, ale jest równie niebezpieczna, co słynny krakowski "lagun". Po podejściu bliżej okazało się, że gigantyczny pyton to tak naprawdę... owinięty materiałem miękki wałek, a pomoc specjalistów od dzikich zwierząt nie będzie konieczna.

Lidl

Wyjątkowa oferta w Lidlu z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Co najlepiej kupić dla swojego psa i kota?

CZYTAJ DALEJ

Każde miasto ma swojego laguna

Wszyscy mieszkańcy Żyrardowa mogą odetchnąć z ulgą, choć niewykluczone, że niebawem znów pojawią się doniesienia o niebezpiecznym stworze terroryzującym osiedlu. Wiadomo bowiem, że od pamiętnej interwencji na krakowskim osiedlu, gdzie mieszkanka pomyliła francuski rogalik z legwanem, bliżej niezidentyfikowany "lagun" straszył już m.in. w Warszawie, Cieszynie oraz Lublinie. Teraz do miejsc jego występowania można doliczyć Żyrardów.

- Tak więc zapowiadająca się na niebezpieczną interwencja, miała szybko szczęśliwy finał - napisali w mediach społecznościowych strażnicy z Żyrardowa, jednocześnie dowodząc, że nie lekceważą nawet najbardziej nieprawdopodobnych zgłoszeń.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

źródło: facebook/Straż Miejska w Żyrardowie

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >