Swiatzwierzat.pl
Wąż na śmietniku

facebook/Straż Miejska w Cieszynie

Na śmietniku w Cieszynie znaleziono gigantycznego węża. "Każde miasto ma swojego laguna"

9 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Strażnicy miejscy z Cieszyna mieli do czynienia z wyjątkowo nietypową interwencją. W miniony weekend otrzymali oni informację, jakoby na jednej z ulic ktoś podrzucił gigantycznego węża. Jak się okazało, zgłaszającego nieco poniosła wyobraźnia.

Pamiętacie mistycznego laguna, który sterroryzował mieszkańców jednego z krakowskich osiedli? Sytuacja, która wydarzyła się w ubiegły weekend w Cieszynie udowadnia, że historia lubi się powtarzać. Finał tej interwencji okazuje się być zadziwiająco podobny.

Gigantyczny wąż w centrum miasta

W minioną sobotę ok. południa do dyżurnego Straży Miejskiej zadzwoniła osoba, która poinformowała, że w rejonie kosza na śmieci przy ul. Solnej w Cieszynie ktoś podrzucił niebezpieczne stworzenie. Mowa o wężu, który samym swoim wyglądem i rozmiarami napawał przechodniów strachem.

Na miejsce w trybie pilnym wysłano patrol interwencyjny. Po dotarciu pod wskazany adres strażnicy miejscy nie kryli zdziwienia. Stwierdzono, że gad o monstrualnych rozmiarach nie daje żadnych oznak życia. Miał do tego pełne prawo, bowiem okazał się pluszową zabawką.

Wymowne zdjęcia zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Widać na nich, że funkcjonariusze nie tylko obezwładnili monstrum, ale nawet upchnęli je w plastikowej reklamówce. Opisana sytuacja rozbawiła internautów i skłoniła ich do podzielenia się żartobliwymi komentarzami:

- Każde miasto ma swojego laguna.

- Cześć i chałwa bohaterom!

- Za kilka lat dzieciaki będą się o tym uczyć na lekcjach wosu.

Henry

Pies dobija się do pokoju dziecka. Tylko on wie, że grozi mu niebezpieczeństwo

CZYTAJ DALEJ

Wąż znów trafił na śmietnik

Cieszyńscy funkcjonariusze przyznali, że w swojej pracy mają do czynienia z różnymi interwencjami, ale wezwanie do maskotki zdarzyło im się po raz pierwszy. Dodali przy tym, że każdy telefon od mieszkańców traktowany jest z najwyższą powagą, dlatego i tym razem nie mogli zignorować prośby o pomoc. Chociaż byli przygotowani na spotkanie oko w oko z egzotycznym stworzeniem, widok pluszowego węża mile ich zaskoczył.

Co w tym wypadku stanie się ze sprawcą całego zamieszania? Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie Jacek Bąk przekazał, że pluszowy wąż zostanie zutylizowany ze względów sanitarnych. Wszystko wskazuje na to, że interwencja przy ulicy Solnej zostanie w pamięci strażników miejskich na dłużej.

Źródło: Straż Miejska w Cieszynie

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >