Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Ryba jak z horroru znaleziona na plaży. Jej wygląd przeraża, to drugi taki przypadek w ostatnim czasie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 28.10.2023 07:20

Ryba jak z horroru znaleziona na plaży. Jej wygląd przeraża, to drugi taki przypadek w ostatnim czasie

Fale wyrzuciły na brzeg przerażającą rybę
Fale wyrzuciły na brzeg przerażającą rybę, źródło: facebook/Crystal Cove State Park

Wodne głębiny nie raz udowadniały już, że kryją w sobie wiele tajemnic. Niektóre z zamieszkujących je stworzeń urzekają swoją urodą, inne wręcz przeciwnie. Dyskusji nie podlega jednak fakt, że każde z nich jest wyjątkowe i zachwycające na swój sposób. Ta ryba, ze względu na wygląd zdecydowanie mogłaby być bohaterem niejednego horroru.

Fale wyrzuciły na brzeg przerażającą rybę

Do mrożącego krew w żyłach odkrycia doszło na plaży Moro Beach w Kalifornii na terenie parku stanowego Crystal Cove. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że okaz ten naprawdę wygląda przerażająco. Co ciekawe, woda wyrzuciła go na brzeg w piątek 13., co często wiązane jest z pechową datą, a fakt ten tylko dodaje mroczności całemu wydarzeniu.

Ryba o upiornym wyglądzie należy do gatunku Himanlophus sagamius. To drapieżny okaz głębinowy z rzędu żabnicokształtnych, należący do rodziny maszkarowatych. Zdaniem ekspertów to samica, bowiem posiada na głowie charakterystyczny wabik.

Przerabiali je na kiełbasy. Tysiąc kotów wieziono do ubojni, nagle ciężarówka gwałtownie zahamowała

Ryba może budzić przerażenie

Niewątpliwie uwagę zwracają wielkie, wystające i szpiczaste zęby ryby. Co ciekawe samice są większe od samców, a ich ciało może przekraczać nawet 60 cm długości. Podczas polowania są w stanie połknąć zdobytą ofiarę nawet własnej wielkości.

Zazwyczaj żyją w wodach Oceanu Spokojnego. Kryją się na głębokości od 600 do 1000 metrów. Do tej pory ca całym świecie w podobnych okolicznościach napotkano jedynie 30 osobników Himanlophus sagamius.

To cenne źródło informacji dla badaczy

W ostatnich latach to już drugi taki przypadek, że fale wyrzucają na brzeg osobnika tego gatunku w tym miejscu. Choć eksperci niepokoją się przyczyną takiego zjawiska, bowiem ta pozostaje niezidentyfikowana, dzięki temu mogą lepiej mu się przyjrzeć.

Znaleziony na brzegu okaz został przekazany Kalifornijskiemu Departamentowi Ryb i Dzikiej Przyrody. Tam zostanie zbadany, co przyczyni się do zwiększenia wiedzy o tym “przerażającym” gatunku.

źródło: facebook/Crystal Cove State Park

Tagi: Ryby Świat Morze