Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Reakcja kota na portret zmarłego przyjaciela. Widok wyciska łzy
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 20.06.2024 16:11

Reakcja kota na portret zmarłego przyjaciela. Widok wyciska łzy

kot
Fot. TikTok/asyacutrino

Panuje powszechne przekonanie, że kocio-psi duet pod jednym dachem to nie najlepsze rozwiązanie. Istnieje jednak wiele dowodów na to, że pupile odmiennych gatunków potrafią żyć ze sobą w zgodzie. Przykładem może być wspaniała relacja Groot i Cleo. Gdy futrzak dostrzegł na ścianie portret zmarłego przyjaciela, bez wątpienia wstąpiła w niego nadzieja na ponowne spotkanie. Widok reakcji mruczka to prawdziwy wyciskacz łez, który obejrzano już blisko 25 mln razy.

Właściciele psa zdecydowali się zaadoptować kota ze schroniska

Cleo to suczka, dla której światełko życia już zgasło. Wraz ze skończeniem 11. roku życia stan zwierzęcia znacząco się pogorszył i z dnia na dzień mizerniał w oczach. Przełomowy moment w egzystencji psiej seniorki nastąpił wraz z decyzją jej opiekunów o przygarnięciu pod swój dach kota o imieniu Groot. 

Mimo początkowego sceptycyzmu suczki na widok niezwykle rozbrykanego i hałaśliwego futrzaka, z czasem pokochała szalony charakterek nowego kompana. Tych dwojga połączyła prawdziwa nić międzygatunkowej przyjaźni.

"Zostawiłam psy pod sklepem, dorwało się do nich dziecko". Matka zrobiła jej awanturę Dzikie zwierzę siedziało na płocie leśniczówki. Leśnik zdążył zrobić mu zdjęcie

Między kotem, a psem nawiązała się przyjacielska więź. Po niespełna roku czworonóg zmarł

Ulubioną zabawą Groot było zaczepianie łapkami Cleo i niespodziewane rzucanie się na nią. Psia seniorka, choć była wyraźniej spokojniejszego usposobienia, lubiła zaczepki i figle kociego towarzysza. Mruczek za to niejednokrotnie przytulony do czworonoga zaznawał upragnionego wyciszenia po aktywnie spędzonym dniu. Właściciele nie mieli wątpliwości, że odmienne temperamenty tego duetu świetnie się ze sobą uzupełniały.

pies, kot
Fot. TikTok/asyacutrino

Niestety nic, co dobre nie może trwać wiecznie. Po upływie 10 miesięcy od adopcji kota, w wyniku choroby psia seniorka zmarła. Dla Groot był to ogromny cios i długo nie mogła pogodzić się ze stratą przyjaciela — godzinami wyczekiwała Cleo przy drzwiach, z nadzieją, że wróci.

Reakcja kota na portret zmarłego przyjaciela. Widok wyciska łzy

Pogrążeni w smutku właściciele postanowili upamiętnić niezwykle ważną w ich życiu postać, jaką była Cleo i stworzyli jej portret do powieszenia na ścianie. Wizerunek zmarłego czworonoga, choć odrobinę łagodził ból po stracie przyjaciela i sprawiał, że wspomnienia z nim związane były wciąż żywe.

Jak się okazało, zdjęcie Cleo było kojące nie tylko dla opiekunów. W mediach społecznościowych udostępniono nagranie ukazujące reakcję kota na portret ukochanego kompana. Gdy Groot dostrzegł znajomą psią postać, zamarł na chwilę, jakby nie mógł uwierzyć własnym oczom. Następnie wdrapał się na stojący w pobliżu stół, aby móc drapać jego pyszczek jak zawsze.

Wideo ukazujące reakcję mruczka to prawdziwy wyciskacz łez, który wygenerował już niemal 25 mln odtworzeń. Możecie go zobaczyć poniżej.

Tagi: Pies Kot Nagranie
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?