Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Smutny efekt lat zaniedbania psa. Jego widok po metamorfozie zapiera dech
Wiktoria  Wihan
Wiktoria Wihan 25.02.2024 09:17

Smutny efekt lat zaniedbania psa. Jego widok po metamorfozie zapiera dech

zaniedbany pies
Zaniedbany pies przeszedł metamorfozę. Fot. RSPCA/SWNS

Barney przez lata był zaniedbywany przez swoich właścicieli. Potrzebował natychmiastowej pomocy, ponieważ ledwo był w stanie poruszać się o własnych siłach. Ratownicy z RSPCA nie wahali się ani chwili, choć widok czworonoga z tak brudną i skołtuniona sierścią był wstrząsający. To, co kryło się pod spodem, zaskoczyło wszystkich.

Pies przez długi czas był zaniedbywany. Jego wygląd poraził ratowników

Każdy pies, niezależnie od rasy, potrzebuje kompleksowej i odpowiednio dobranej pielęgnacji sierści. Jeśli właściciel nie zadba odpowiednio o szatę swojego pupila, konsekwencją będzie nie tylko niechlujny wygląd, ale również liczne konsekwencje zdrowotne. Barney niestety doświadczył tego na własnej skórze. Jego opiekunowie nie dbali o jego sierść przez półtora roku, ponieważ uważali, że jego rasa, czyli terier rosyjski, obejdzie się bez pielęgnacji. Nie mogli się bardziej mylić.

Kiedy ratownicy RSPCA po raz pierwszy ujrzeli Barneya, ciężko im było uwierzyć, że pod warstwą kołtunów i splątanej sierści znajduje się żywa istota. Pies potrzebował natychmiastowej pomocy. Strąki włosów sprawiały mu niewyobrażalny ból, w dodatku dźwigał na sobie ogromny ciężar, który powstał w konsekwencji miesięcy zaniedbań. 

Adoptuje dwa psy, mija 5 lat i wracają do schroniska. Nie miała wyjścia Kot wtargnął do domu i miauczał pod drzwiami. Robił wszystko, by je otworzyła

Pies stracił wiele kilogramów sierści. Przeszedł drastyczną metamorfozę

Ekipa RSPCA musiała działać natychmiast. Barney przez kilka godzin był kąpany i strzyżony. Jego sierść była brudna i splątana. Ratownicy nie byli w stanie rozczesać kołtunów, by nie sprawić zwierzęciu bólu, dlatego jedynym rozwiązaniem było zgolenie wszystkich jego włosów. Z powierzchni jego ciała ubyło niemal 8 dodatkowych kilogramów.

Kiedy warstwa grubego futra zniknęła, wyłoniła się spod niego słodka mordka Barneya, która wyrażała niewysłowioną ulgę. Był to jednak dopiero pierwszy krok do pełnej rekonwalescencji psa. Ratownicy musieli otoczyć go specjalną opieką, póki jego sierść nie odrosła. Gdy to się stało, aż ciężko było uwierzyć, jak wyglądał jeszcze kilka tygodni temu. Barney przeszedł metamorfozę, która zapiera dech w piersi internautom. 

Projekt bez nazwy (12).png
Zaniedbany pies przeszedł metamorfozę. Fot. RSPCA/SWNS
Projekt bez nazwy (13).png
Zaniedbany pies przeszedł metamorfozę. Fot. RSPCA/SWNS

Pies przeszedł ogromną metamorfozę. Aż trudno uwierzyć, że teraz tak wygląda

Po tym, gdy ratownicy RSPCA uwolnili Barneya od niemal 8 kilogramów splątanej sierści, pies zaczął powoli wracać do zdrowia. Jego futro odrosło, a wraz z nim wróciła radość życia i energiczny charakter Barneya. Dziś mieszka w hotelu dla zwierząt, a już niedługo będzie gotowy do adopcji. Choć jest po trudnych przejściach w życiu, obecnie jego sierść zupełnie nie przypomina wielkiego, brudnego kłębka sierści, którym jeszcze do niedawna pokrywał każdy centymetr jego ciała. 

Barney przeszedł ogromną metamorfozę, która uratowała mu życie. Dziś psiak nie może się doczekać, aż trafi do nowego, pełnego miłości i troski domu, w którym właściciele będą wiedzieć, jak odpowiednio o niego zadbać.

Projekt bez nazwy (14).png
Zaniedbany pies przeszedł metamorfozę. Fot. RSPCA/SWNS

źródło: thedodo.com

Tagi: Pies