Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miłość do zwierząt wymagała wielu wyrzeczeń
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 09.06.2024 12:46

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miłość do zwierząt wymagała wielu wyrzeczeń

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka, znana również jako serialowa Halinka z serialu “Świat według Kiepskich”, nie żyje. 9 czerwca 2024 roku do mediów dotarła smutna informacja o śmierci cenionej aktorki Marzeny Kiepiel-Sztuki. Tragiczne wieści przekazała jako pierwsza Renata Pałys, serialowa sąsiadka Haliny - Helena Paździoch. Kilka lat przed śmiercią artystka opowiadała o swojej ogromnej miłości do zwierząt, a także ukochanym pupilu Gienku.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka była cenioną aktorką, której największą popularność przyniosła rola Haliny Kiepskiej w serialu “Świat według Kiepskich”. Artystka spełniała się również wokalnie, koncertując z autorskim repertuarem pt. “Życie nie jest kiepskie”. Widzowie mogli posłuchać jej wokalu również w programie “Jak oni śpiewają”.

9 czerwca 2024 roku przed południem do sieci trafiła przykra informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Uwielbiana przez Polaków aktorka miała 58 lat. Jako pierwsza poinformowała o tym Renata Pałys, czyli serialowa Helena Paździoch.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała.

Twój kot mało pije? Nigdy nie stawiaj miski w tym miejscu 9-latka pogryziona przez psa. Właścicielka zbiegła z miejsca zdarzenia

Marzena Kipiel-Sztuka miłośniczką zwierząt

Życie prywatne Marzeny Kipiel-Sztuki nie było usłane różami. Artystka pochowała czterech partnerów, co skutkowało ogromnym cierpieniem i pustką. Postanowiła wypełnić ją pupilem, co okazało się strzałem w dziesiątkę. W 2015 roku opowiedziała o swojej ogromnej miłości do psa rasy mops, któremu dała na imię Gienek. 

Wolę zresztą mieć chrapiącego psa, niż durnego faceta. Większość fajnych facetów jest jak telefony komórkowe: albo zajęci, albo poza zasięgiem. Ja na razie mam Gienka - mówiła w rozmowie z Faktem. 

W tamtym czasie ochoczo opowiadała, z jak dużym zaangażowaniem opiekuje się swoim psem i nie szczędzi na niego funduszy. 

Wydaję na niego milion dolarów. Rodzice kupują dla dzieci rzeczy polecane przez pediatrów, a ja kupuję dla psa rzeczy polecane przez weterynarza - mówiła Faktowi.

Pupil aktorki cierpiał na charakterystyczną dla swojej rasy przypadłość. Z powodu nietypowego kształtu czaszki intensywnie i głośno chrapał. 

Mopsy mają skrócony nosek. Chrapią przez mordkę. To chrapanie jest jak u jakiegoś dziadygi spod śmietnika - wspominała z przymrużeniem oka.

Bezinteresowna pomoc zwierzętom

W 2020 roku głośno było o akcji, w którą charytatywnie zaangażowała się Marzena Kipiel-Sztuka. Pies o imieniu Łatek miał trudną przeszłość i był bity przez poprzedniego właściciela. Nikt nie chciał go adoptować, aż do czasu, kiedy w sprawę zaangażowała się aktorka. 

Marzena postanowiła sfotografować się razem z pupilem, by zwiększyć zasięg ogłoszenia o jego adopcji. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji zwierzę otrzymało nowy, kochający dom

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF