Swiatzwierzat.pl Psy Przenigdy nie wpuszczaj psa do tego pomieszczenia w domu. Choć chce iść z tobą, skutki mogą być tragiczne
instagram/animalacupuncture

Przenigdy nie wpuszczaj psa do tego pomieszczenia w domu. Choć chce iść z tobą, skutki mogą być tragiczne

11 maja 2023
Autor tekstu: Ewa Matysiak

Gdziekolwiek nie pójdziesz, twój psiak idzie za tobą? Zwierzęta te żyją w grupie, a swojego właściciela postrzegają jako przewodnika stada. Jednakże lekarka weterynarii wyjawia, dlaczego tak ważne jest, aby opiekunowie trzymali swoich pupili z dala od toalety. Grozi im tam poważne niebezpieczeństwo - i nie, wcale nie chodzi o traumę związaną z ujrzeniem człowieka podczas korzystania z ubikacji, lecz ze względu na ich wrodzoną ciekawość.

Pies chce towarzyszyć swojemu opiekunowi w niemal każdych okolicznościach, nawet podczas sytuacji wymagających pewnego poziomu prywatności, jak korzystanie z toalety czy okazywanie sobie czułości z partnerem . Niemniej warto trzymać się wcześniej ustalonych zasad życia domowego, ponieważ dając czworonogowi nieograniczony dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu, stwarzasz potencjalne ryzyko wyrządzenia szkody oraz narażasz go na chorobę.

Weterynarz ostrzega: przenigdy nie wpuszczaj psa do tego pomieszczenia

Dr Rachel Barrack z Nowego Jorku jest licencjonowanym lekarzem weterynarii, certyfikowanym zarówno w zakresie akupunktury weterynaryjnej, jak i chińskiego zielarstwa. W jednym z udzielonych wywiadów specjalistka podzieliła się kilkoma wskazówkami dotyczącymi opieki nad psami i jednocześnie zaapelowała do właścicieli zwierząt domowych, by nie pozwalali swoim podopiecznym na zbliżanie się do toalety.

Zdaniem lekarki weterynarii mądrym posunięciem ze strony opiekuna jest trzymanie kotów oraz psów, zwłaszcza tych należących do większych ras, z dala od łazienki. Dr Barrack zwraca uwagę na fakt, iż zwierzaki mają skłonność do wylizywania i żucia wszystkiego, co znajdzie się w ich zasięgu.

Pies z opuchniętym pyskiem grzebał w śmieciach. Gdy spojrzała na jego szyję, ogarnęło ją przerażenie

Zwierzęta domowe z zakazem wstępu do toalety

Psy chętnie “smakują” dłonie swoich opiekunów, aby okazać im swoją sympatię, ale też nie pogardzą podłogą, drzwiami, szafkami kuchennymi, a nawet muszlą klozetową - a ta bywa jednym z największych siedlisk bakterii, jeśli zapomnimy o jej regularnym czyszczeniu. Grozi im również zatrucie środkami do czyszczenia toalet czy innymi specyfikami, które zawierają toksyczne substancje. To samo tyczy się niektórych przyborów toaletowych.

Co gorsza, psy czasem traktują kibelek jako zamiennik na miskę z wodą, dlatego zwykła przezorność nakazuje, by po każdym skorzystaniu z toalety opuszczać pokrywę i nie pozwalać na to, by zwierzak przemknął nam między nogami.

Zamknięte drzwi do łazienki czy sypialni oczywiście pobudzają ciekawość pupila, co z kolei przynosi zupełnie przeciwny skutek i zazwyczaj kończy się odmalowywaniem podrapanych powierzchni czy wysłuchiwaniem skomlenia. Niemniej jednak z troski o zdrowie naszych futrzastych ulubieńców w tej kwestii warto pozostać nieugiętym i skupić się na nauce posłuszeństwa.

Dlaczego pies chodzi za mną krok w krok?

Dlaczego pies podąża za właścicielem jak cień? Przede wszystkim musisz mieć świadomość, iż zwierzę chodzi za Tobą, ponieważ Cię kocha, a w dodatku każde z pomieszczeń w domu stanowi jego terytorium. Chce być zatem gotowe na wypadek, gdyby musiało stanąć w obronie swojego właściciela.

Oprócz tego pies nie potrafi respektować czyjejś prywatności, gdyż zwyczajnie nie rozumie tego pojęcia, dlatego następnym razem zamiast denerwować się na pupila, spróbuj docenić jego starania w pilnowania rewiru.

Źródło: DailyMail

Nie zdążyła na samolot przez kota. Niebywałe, co mruczek musiał poświęcić, by zatrzymać opiekunkę przy sobie
Turysta wracał z Morskiego Oka, wtem usłyszał szelest. Szybko złapał aparat, czegoś takiego się nie widuje
Obserwuj nas w
autor
Ewa Matysiak

Redaktor naczelna serwisu swiatzwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach. Niepowstrzymana chęć odkrywania nowości skłania ją do odwiedzania co rusz to ciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy