Swiatzwierzat.pl
pies w łazience

unsplash/Izabelly Marques

Dlaczego pies chodzi za tobą nawet do toalety? Odpowiedź z pewnością cię ucieszy

3 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Nasi pupile chcą towarzyszyć nam w każdym momencie naszego życia. Nic więc dziwnego, że bardzo często chodzą za nami nawet do toalety, kiedy potrzebujemy chwili prywatności. To, że pies podąża za nami do łazienki, jest wbrew pozorom bardzo dobrym znakiem.

Istnieje wiele powodów, dla których nasz czworonożny przyjaciel nie zamierza opuszczać nas podczas korzystania z toalety. Nie musisz się martwić — to, że pies chce być z nami w takim prywatnym momencie, świadczy tylko i wyłącznie o jego ogromnej miłości.

Dlaczego pies chodzi za nami do toalety?

Psy wielokrotnie podążają za nami do łazienki i okazują swoje zdenerwowanie, kiedy nie chcemy ich do tego pomieszczenia wpuszczać. Dlaczego naszemu pupilowi tak bardzo zależy, aby towarzyszyć nam podczas tak prywatnych chwil, jak wizyta w toalecie? Oto kilka powodów.

Zdjęcie ilustracyjne: pralka

Kobieta wyładowała pralkę i usłyszała cichy szelest. Dzikie zwierzę tuliło się do świeżo wypranego kocyka

CZYTAJ DALEJ

Potrzeba opieki

Jednym z powodów, dlaczego nasz pupil nie potrafi dać nam chwili prywatności w łazience, jest jego opiekuńczość wobec swojego właściciela. Dla psa jesteśmy nie tylko rodziną, ale też częścią jego stada, przez co czuje się za nas odpowiedzialny. Nawet jeśli nie jest to rasa uznawana za psa obronnego, nasz czworonożny przyjaciel nie pozwoli nam narażać się na niebezpieczeństwo, a właśnie tak traktuje on korzystanie przez nas z toalety. Według pupila, kiedy jesteśmy skupieni, łatwiej może nas ktoś zaatakować, a on musi nas przed tych ochronić.

Psia ciekawość

Psy są z reguły bardzo ciekawskimi stworzeniami, dlatego zamknięte drzwi łazienki tylko potęgują to uczucie i sprawiają, że nasz czworonożny przyjaciel za wszelką cenę musi sprawdzić, co się tam dzieje. Istnieje szansa, że po zobaczeniu tego, co tak naprawdę robimy za drzwiami toalety, pies odpuści i pozwoli nam spędzić chwilę w samotności. Poza tym łazienka to jedno z pomieszczeń domu, które należy do terytorium pupila. Nic więc dziwnego, że nie rozumie on, dlaczego nagle nie może swobodnie się po nim przemieszczać.

Brak potrzeby prywatności

Kiedy pies załatwia swoje potrzeby podczas spaceru, jego właściciel jest cały czas blisko niego. Dlatego też pupil nie rozumie czegoś takiego jak potrzeba prywatności i chce być przy nas obecny w intymnych momentach. Wynika to z przeświadczenia, że kochany psiak każdą chwilę powinien spędzać ze swoim właścicielem, który jest dla niego najważniejszą osobą w jego życiu.

Jeśli podczas następnej wizyty w toalecie będziesz usiłował wyprosić swojego pupila z pomieszczenia, przypomnij sobie powyższe podpunkty.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Źródło: zooplus.pl

Tagi:

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: martynaa2112@gmail.com

Podobne artykuły

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >
pixabay/JACLOU-DL

Psy

Dlaczego pies kradnie przedmioty i nie chce ich oddać? To może być twoja wina

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które znów cieszą się popularnością. Którego wybrać?

Czytaj więcej >

Psy

Zespół pływającego szczenięcia: zwróć uwagę, jaką pozycję przybiera pupil

Czytaj więcej >