Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Dlaczego pies chodzi za tobą nawet do toalety? Odpowiedź z pewnością cię ucieszy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.08.2022 11:36

Dlaczego pies chodzi za tobą nawet do toalety? Odpowiedź z pewnością cię ucieszy

pies łazienka
unsplash/Izabelly Marques

Nasi pupile chcą towarzyszyć nam w każdym momencie naszego życia. Nic więc dziwnego, że bardzo często chodzą za nami nawet do toalety, kiedy potrzebujemy chwili prywatności. To, że pies podąża za nami do łazienki, jest wbrew pozorom bardzo dobrym znakiem.

Istnieje wiele powodów, dla których nasz czworonożny przyjaciel nie zamierza opuszczać nas podczas korzystania z toalety. Nie musisz się martwić — to, że pies chce być z nami w takim prywatnym momencie, świadczy tylko i wyłącznie o jego ogromnej miłości.

Dlaczego pies chodzi za nami do toalety?

Psy wielokrotnie podążają za nami do łazienki i okazują swoje zdenerwowanie, kiedy nie chcemy ich do tego pomieszczenia wpuszczać. Dlaczego naszemu pupilowi tak bardzo zależy, aby towarzyszyć nam podczas tak prywatnych chwil, jak wizyta w toalecie? Oto kilka powodów.

Potrzeba opieki

Jednym z powodów, dlaczego nasz pupil nie potrafi dać nam chwili prywatności w łazience, jest jego opiekuńczość wobec swojego właściciela. Dla psa jesteśmy nie tylko rodziną, ale też częścią jego stada, przez co czuje się za nas odpowiedzialny. Nawet jeśli nie jest to rasa uznawana za psa obronnego, nasz czworonożny przyjaciel nie pozwoli nam narażać się na niebezpieczeństwo, a właśnie tak traktuje on korzystanie przez nas z toalety. Według pupila, kiedy jesteśmy skupieni, łatwiej może nas ktoś zaatakować, a on musi nas przed tych ochronić.

Psia ciekawość

Psy są z reguły bardzo ciekawskimi stworzeniami, dlatego zamknięte drzwi łazienki tylko potęgują to uczucie i sprawiają, że nasz czworonożny przyjaciel za wszelką cenę musi sprawdzić, co się tam dzieje. Istnieje szansa, że po zobaczeniu tego, co tak naprawdę robimy za drzwiami toalety, pies odpuści i pozwoli nam spędzić chwilę w samotności. Poza tym łazienka to jedno z pomieszczeń domu, które należy do terytorium pupila. Nic więc dziwnego, że nie rozumie on, dlaczego nagle nie może swobodnie się po nim przemieszczać.

Brak potrzeby prywatności

Kiedy pies załatwia swoje potrzeby podczas spaceru, jego właściciel jest cały czas blisko niego. Dlatego też pupil nie rozumie czegoś takiego jak potrzeba prywatności i chce być przy nas obecny w intymnych momentach. Wynika to z przeświadczenia, że kochany psiak każdą chwilę powinien spędzać ze swoim właścicielem, który jest dla niego najważniejszą osobą w jego życiu.

Jeśli podczas następnej wizyty w toalecie będziesz usiłował wyprosić swojego pupila z pomieszczenia, przypomnij sobie powyższe podpunkty.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: zooplus.pl