Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe - para i pies

unsplash/Toa Heftiba, unsplash/alexandra lammerink

Zwierzak w sypialni. Jak obecność pupila wpływa na życie miłosne? Zaskakujące wyniki badań

14 Lutego 2021

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Dzisiaj obchodzimy Walentynki, coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Miłość idzie w parze nie tyle z obsypywaniem prezentami, ile przede wszystkim z czułością i bliskością, uwagą, troską i byciem razem. Choć romantyczna atmosfera sprzyja

Każdy właściciel psa czy kota ma swoje sekrety, o których wolałby nie mówić w większym gronie. W końcu mało kto chciałby z własnej nieprzymuszonej woli przyznać się do wszystkich obrzydliwych nawyków i ekscesów swoich czworonożnych podopiecznych, szczególnie gdy mają one miejsce w tak intymnym miejscu, jak sypialnia.

Uwaga, zwierzak w miłosnym gniazdku

Wszyscy dorośli doskonale wiedzą, że sypialnia nie jest pomieszczeniem, które służy wyłącznie do spania w samotności. W dni takie jak walentynki może zrobić się tam wyjątkowo gorąco. Nie oznacza to jednak, że zakochani nie napotkają pewnych przeszkód na swojej drodze, zanim będą mogli w pełni cieszyć się z bliskości ukochanej osoby.

Owymi przeszkodami mogą być dzieci, ale też miauczący i szczekający pupile, którzy niekoniecznie rozumieją koncepcje prywatności. O ile sama obecność zwierzaków niespecjalnie przeszkadza niektórym osobom, tak wyjątkowo zazdrośni czy ciekawscy milusińscy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie miłosne swoim właścicielom.

W końcu chyba żaden właściciel nie powie głośno o tym, że jego pies czy kot przygląda się mu podczas intymnych chwil lub, co gorsza, usiłuje do niego dołączyć, zapewne myśląc, że to świetny pomysł na nową zabawę. 

Czy zatem obecność domowych zwierzaków w sypialni może mieć wpływ na życie seksualne ich opiekunów? Z odpowiedzią przychodzą brytyjska firma produkująca środki na pchły oraz inne psie i kocie pasożyty, która między 28 stycznia 2021 r. a 1 lutego 2021 r. przeprowadziła badania obejmujące 1 323 właścicieli dorosłych kotów lub psów z Wielkiej Brytanii.

Zaskakujące wyniki badań

Jak wykazały najnowsze badania konsumenckie przeprowadzone przez Research Without Barriers, aż 67% Brytyjczyków zmienia pozycje seksualne, ponieważ czuje się nieswojo z myślą, że ich zwierzaki stale im się przyglądają. Respondenci deklarują, że podczas miłosnych zbliżeń, przyjmuje taką pozycję seksualną, która uniemożliwia im kontakt wzrokowy ze zwierzętami.

Ponadto, jedna na dziesięć osób przyznała, że odkąd w domu pojawiły się zwierzęta, uprawia mniej seksu. Zaskakujące odpowiedzi padły też od 16% respondentów, którzy przekazali, że "jeśli są w nastroju", to obecność zwierzaka w tym samym pomieszczeniu wcale ich nie drażni. Z kolei 11% badanych wyznało, że podczas sypialnianych igraszek nie przeszkadza im, nawet gdy kot czy pies są z nimi razem w łóżku. 

Wyniki badań rzuciły także nowe światło na różnice w zachowaniu psów i kotów w sypialni. Większość respondentów przyznała, że koty mają dosyć obojętny stosunek i zwykle nie przeszkadzają swoim opiekunom podczas miłosnych zbliżeń, natomiast to psy są dużo bardziej deprymujące.

15% badanych właścicieli przyznało, że zwierzęta te domagają się wtedy szczególnej uwagi podczas łóżkowych igraszek. 12% wykazało, że czworonogi próbują włączyć się do "zabawy", a według 7% wręcz wskakują na uprawiających seks. Niektórzy opiekunowie zauważyli, że psy szczególnie ochoczo reagują na wszelkie wibrujące dźwięki, choć najbardziej uwielbiają oblizywać właścicielom wystające spod kołdry stopy. 

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

  • Ukraińska gwiazda Instagrama wytatuowała swoją kotkę. Rozpętała w sieci prawdziwą burzę

  • Podaruj kotu serce na walentynki. Czy podroby dla mruczków są wskazane?

  • Stado owiec uciekło z ubojni w Wielkiej Brytanii. Nagrano spektakularny pościg

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Porzucił psa jak zabawkę, obok zostawił kartkę z dwoma słowami. Internauci aż drżą ze wściekłości

Czytaj więcej >

Psy

Starsza pani boi się wychodzić z domu przez psa sąsiada. Wypadek sprawił, że zmieniła zdanie

Czytaj więcej >

Psy

Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów

Czytaj więcej >

Psy

Bobi okrzyknięty najstarszym psem świata. Przebił konkurencję, jeszcze żaden pupil nie żył tak długo

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

Czytaj więcej >

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >