Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Niezwykłe wideo z akcji ratunkowej podbiło serca mieszkańców Dubaju. Zwrot akcji zaskoczył wszystkich
Emil Hoff
Emil Hoff 29.08.2021 02:00

Niezwykłe wideo z akcji ratunkowej podbiło serca mieszkańców Dubaju. Zwrot akcji zaskoczył wszystkich

BeFunky-collage - 2021-08-29T152633.531
Twitter.com @HHShkMohd

Do niezwykłego zdarzenia doszło ostatnio w Dubaju. Czterech mężczyzn znalazło się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, dzięki czemu zdołali wspólnie dokonać czegoś niesamowitego. Wideo, ukazujące ich wyczyn, szybko podbiło arabskojęzyczną Sieć.

Wideo, nagrane komórką przez jednego ze świadków, ukazuje, jak czterech obcych sobie mężczyzn rusza na ratunek ślicznej białej kotce.

Nie znali się, ale wspólnie ruszyli na ratunek

Kotka w jakiś sposób wydostała się poza balustradę balkonu w jednym z mieszkalnych bloków w dzielnicy Deira w Dubaju. Widać, jak kurczowo trzyma się ściany ponad 10 m nad ziemią, ale grawitacja jest nieubłagana. Zwierzę zaraz spadnie na beton chodnika!

Czterech obcych sobie mężczyzn zauważyło kotkę w potrzebie. Chwycili za dywan, wystawiony na jednym z ulicznych straganów, po czym rozpięli go pod kotką. Gdy zwierzę spadło, złapali je bezpiecznie w dywan, ratując mu życie.

Gdy kotka wygrzebała się ze splotów materiału, stało się jasne, że była w ciąży! A więc mężczyźni uratowali nie jedno życie, lecz kilka.

Władca Dubaju pod wrażeniem wyczynu

Arabska strona Internetu oszalała na punkcie niezwykłego nagrania. Wideo zrobiło się tak popularne, że zostało zauważone nawet w najwyższych kręgach władzy. Władca Dubaju, emir Muhammad ibn Raszid Al Maktum, opublikował post na Twitterze, w których chwalił mężczyzn, nazywając ich bohaterami i proszą internautów o pomoc w zidentyfikowaniu ich.

(Twitter.com @HHShkMohd)

Już po paru dniach stało się jasne, kto uratował kotkę. Byli to zwykli mieszkańcy Dubaju z ubogiej dzielnicy: kierowca autobusu Naseer, sprzedawca Mehmood, ochroniarz Ashraf i właściciel sklepu spożywczego Raszid.

Każdy z mężczyzn otrzymał od emira niezwykły prezent: kopertę z równowartością 50 tys. złotych. Te pieniądze mogą odmienić ich życie. Wszystko dzięki temu, że w umieli zachować się w niezwykłej sytuacji.

Zobaczcie krótki reportaż o czterech mężczyznach, którzy tak zaimponowali emirowi Dubaju:

Źródło: YouTube.com @Khaleej Times

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!