Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pitbull z wymownym napisem na szyi. Te słowa podzieliły ludzi
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 24.04.2024 10:12

Pitbull z wymownym napisem na szyi. Te słowa podzieliły ludzi

pitbull
Fot. twitter.com/guardiacivil

Hiszpańska Policja wystosowała do ludzi ważny apel. Funkcjonariusze, aby zwrócić większą uwagę odbiorców, wykorzystali do tego zadania psa. Post oraz zamieszczone na szyi pitbulla słowa podzieliły internautów. 

Pies najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety nie każdego

Coraz więcej osób ma świadomość, że zwierzęta to rozumne istoty, które tak jak my odczuwają radość i smutek. Psy zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek. Ukochane czworonogi odwdzięczają nam się tym samym, okazując nam wsparcie w trudnych dla nas momentach oraz niosąc ukojenie. Niestety niektórzy wciąż widzą w nich tylko roboty do zarabiania pieniędzy. 

Hiszpańscy funkcjonariusze, aby przyciągnąć uwagę ludzi, zamieścili na swoich mediach społecznościowych post, w którym pojawił się pies z zawieszoną na szyi notatką z ważnym przekazem. Policjanci nie bez przyczyny wybrali pitbulla. Jego rasa miała dla nich ogromne znaczenie. Internauci zajęli jasne stanowisko w tej sprawie. Mówią dość okrucieństwu zwierząt.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Tę metodę stosowały nasze babcie Znaleziono 500 martwych koni. Policja wszczęła śledztwo w sprawie

Ważny przekaz hiszpańskiej policji. Za pomocą psa chcieli nagłośnić ważną sprawę

Funkcjonariusze podczas swojej służby rozwiązują wiele zawiłych problemów. Niestety często widzą na własne oczy cierpienie zwierząt. Wszystko dzieje się za sprawą ludzi, którzy nie traktują stworzeń jak czujące istoty, a jedynie widzą w nich zysk. Policjanci postanowili za sprawą mediów poruszyć ważny proceder dziejący się nadal w Hiszpanii oraz w wielu miejscach na całym świecie. 

Mundurowi w Hiszpanii aktywnie przeciwdziałają bezdusznym praktykom, jakimi są nielegalne walki psów. Niestety wciąż otrzymują zgłoszenia i przeprowadzają interwencje, ratując ranne i ledwo żywe zwierzęta. Uratowany przez nich pitbull otrzymał tabliczkę w ważnym przesłaniem, które policjanci skierowali do ludzi:

Nie zgadzamy się na walki psów! Potrzebujesz pieniędzy? Idź do pracy! - napisali funkcjonariusze Hiszpańskiej Gwardii Cywilnej.

Walki psów wciąż cieszą się popularnością. Internauci musieli zareagować

Internauci szybko zareagowali na zamieszczony przez funkcjonariuszy post, który został wyświetlony ponad 80 tys. razy. Wiele osób postanowiło poprzeć ich słowa. 

 • “Niewiarygodnie, że ten problem wciąż istnieje”,
   
 • “To właściciele tych psów powinni trafić na ring”,
   
 • “To straszne, do czego zdolni są ludzie”.

Część zwróciła jednak uwagę na ważną kwestię, która wciąż nie jest rozwiązana w Hiszpanii i zarzuciła policjantom hipokryzję. 

 • “Kiedy powiedzie coś o torturowaniu byków?”,
   
 • “Jedni oglądają walki byków, inni psów — obie praktyki są straszne”,
   
 • “Płaczecie nad psami, a co z bykami?”.
   
Walki byków
Walki byków, Fot. canva.com/ Syldavia

Przypominamy, że niestety w wielu miejscach w Hiszpanii wciąż odbywają się corridy, czyli walki byków na arenie. Cieszą się one wśród Hiszpanów ogromnym uznaniem, a wielu z nich uważa, że to tradycja, którą należy pielęgnować. Zwierzęta te poddawane są okrutnemu cierpieniu i zawsze ponoszą śmieć przy gromkich brawach widowni.

Na szczęście pojawiają się takie regiony jak Katalonia, które stają w obronie zwierząt i zabraniają takich widowisk. Zarówno walki byków jak i walki psów to barbarzyńska praktyka, która powinna być surowo potępiana i eliminowana ze społeczeństwa. Wszyscy mamy moralny obowiązek chronić i szanować życie zwierząt, a nie wykorzystywać je dla własnych celów rozrywkowych czy zysku.