Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > "Pierwszy raz w historii". Wyjątkowe narodziny w ZOO w Łodzi
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 14.06.2024 13:40

"Pierwszy raz w historii". Wyjątkowe narodziny w ZOO w Łodzi

hipopotam karłowaty
Fot. Facebook/ZOO Łódź

Przedstawiciele ZOO w Łodzi za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali niesamowite wieści. Ich placówka powiększyła się o nowego lokatora. Jak podkreślają autorzy wpisu “pierwszy raz w historii” doszło do tak wyjątkowych narodzin. Nie uwierzycie, jaki słodziak stoi za sprawą tej olbrzymiej sensacji. Choć nie wiadomo, jakiej jest płci, internauci już oszaleli z radości na jego widok.

Wyjątkowe narodziny w ZOO w Łodzi

Narodziny dzikich zwierząt w ogrodach zoologicznych są niewątpliwie ogromnym przeżyciem dla opiekunów i współpracujących z nimi koordynatorów programów hodowlanych. Nowo narodzone pociechy nie tylko przyczyniają się do potrzymania gatunku, ale także swoim urokliwym widokiem nierzadko wywołują uśmiech na twarzach wszystkich miłośników zwierząt.

W ostatnich dniach przedstawiciele ZOO w Łodzi na swoim portalu w mediach społecznościowych podzielili się wspaniałymi wieściami. Na terenie ich placówki miały miejsce wyjątkowe narodziny.

Pierwszy raz w historii łódzkiego zoo na świat przyszedł pewien maluch - podkreślił autor postu.

Oddali kota do schroniska, choć był aniołkiem. Taka wymówka była do przewidzenia Bocian bronił swoich młodych. Pojedynek w gnieździe zakończył się tragicznie

Pierwszy raz w historii łódzkiego zoo na świat przyszedł hipopotam karłowaty

Jak się okazało, pierwszy raz w historii łódzkiego zoo na świat przyszedł przedstawiciel hipopotama karłowatego. Narodziny miały miejsce pod koniec maja, lecz władze placówki postanowiły podzielić się tą informacją dopiero teraz.

hipopotam
Fot. Facebook/ZOO Łódź

Dumnymi rodzicami malucha są Jamina i Jabari — 7-letni mieszkańcy zoo, którzy do Łodzi trafili kilka lat temu. Choć na początku niewiele wskazywało na to, że między tymi dwojga może zaiskrzyć, teraz można mówić o dużym sukcesie.

Ich relacje były bardzo zmienne. Raz się lubili, innym razem mieli ciche dni. W ostatnim czasie jednak chętnie przebywali w swoim towarzystwie. Nie próżnowali. Pod koniec maja przyszedł na świat owoc ich miłości — poinformował członek zarządu Orientarium ZOO Łódź, Tomasz Jóźwik.

hipopotamy
Fot. Facebook/ZOO Łódź

Hipopotam karłowaty to gatunek ssaka roślinożernego. W naturalnym środowisku występuje głównie w lasach deszczowych i bagnach Afryki Zachodniej. Jest samotnikiem i prowadzi nocny tryb życia. Osobniki te są dwukrotnie mniejsze i siedmiokrotnie lżejsze od hipopotamów nilowych. Ich waga osiąga do 275 kg, a długość ciała mierzy do 177 cm. Z powodu niszczenia naturalnych siedlisk oraz polowań kłusowników gatunek należy do grupy zagrożonej wyginięciem, co dodatkowo przyczynia się do sukcesu łódzkiego zoo. Populacja wolnożyjących hipopotamów karłowatych liczy poniżej 3000 osobników.

Płeć malucha nie jest jeszcze znana

Póki co płeć malucha nie jest jeszcze znana, dlatego na wybór imienia trzeba będzie jeszcze cierpliwie poczekać. Mały hipopotam aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, spędzając większość czasu na zapleczu hodowlanym, by w spokoju móc nawiązać więź z rodzicami i zapoznać się ze swoim domem.

Pod opublikowanymi przez placówkę zdjęciami na Facebooku internauci rozpływają się z zachwytu nad hipopotamem. Nowo narodzony lokator ogrodu zoologicznego w Łodzi mimo niewielkich rozmiarów ciałka, niewątpliwe może nosić miano ogromnego słodziaka.

  • "Nic lepszego już dziś nie zobaczymy";
  • “Słodziak”;
  • “Cudowny maluszek”;
  • “Cudny! Gratulacje”;
  • “Witaj słodkie maleństwo”.

A Wy, widzieliście już nowego mieszkańca łódzkiego ogrodu zoologicznego?