Swiatzwierzat.pl

Marek BAZAK/East News, pixabay/TaniaVdB

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób

7 Maja 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Komunijne przyjęcia doganiają już wesela i wydawać by się mogło, że z biegiem lat niektórzy zapominają, jakie przesłanie niesie ze sobą przystąpienie do kościelnego sakramentu. Tymczasem pewien chłopiec zaskoczył gości i postanowił zrezygnować z konsoli do gier czy innych elektronicznych gadżetów, zdobywając się na wielki gest z myślą o bezdomnych zwierzętach. 

Przyszedł maj i zewsząd wołają do nas reklamy oraz artykuły dotyczące najlepszych prezentów na komunię. Chociaż zwyczajowo wręcza się pamiątki komunijne nawiązujące do wiary czy drobne upominki, coraz częściej prezentem stają się pieniądze czy elektroniczne gadżety. Trudno więc o większe zdumienie na wieść, że kilkulatek pragnie przekazać pieniądze otrzymane od gości na szczytny cel.

Chłopiec zrzekł się prezentów na komunię. W zamian zwrócił się do gości z nietypową prośbą

Rowery, rolki, trampolina do ogrodu, biżuteria, smartwatche, laptopy, aparaty fotograficzne, elektroniczne hulajnogi, a czasem zegarki najnowszej generacji - tak zazwyczaj prezentuje się lista prezentów na Pierwszą Komunię Świętą, a niedawno została ona wzbogacona nawet o małpki i inne egzotyczne zwierzęta. Komunijne szaleństwo nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem, aczkolwiek pewien kilkuletni chłopiec z Niemiec wykazał się godną naśladowania dojrzałością.

O nietypowym prezencie od chłopca poinformowało schronisko dla bezdomnych zwierząt w Ransbach-Baumbach, miejscowości należącej do kraju związkowego Nadrenia-Palatynat, zamieszczając zdjęcia na facebookowym profilu. Przedstawia ono uśmiechnięte dziecko, które wita się z dwoma czworonożnymi podopiecznymi. Oczywiście maluch, zgodnie z dobrym obyczajem, nie przyszedł w odwiedziny z pustymi rękoma.

Żebranie metodą "na szczeniaczka"

Szczeniaczek leżał bezwładnie na chodniku, miał wzbudzać litość. Porażające, jak reagowali przechodnie

CZYTAJ DALEJ

Chłopiec przekazał pieniądze z komunii na bezdomne zwierzęta

Placówka otrzymała wspaniały podarunek od młodego człowieka. Michel Neupert zgłosił się do placówki 24 kwietnia. Oprócz dwóch torebek zawierających słodycze, chłopiec podarował opiekunom bezpańskich psów i kotów darowiznę. W kopercie z odręcznie napisanym listem znajdowały się pieniądze uzbierane podczas komunijnego przyjęcia. W ostatecznym rozrachunku udało się uzbierać kwotę 150 euro, czyli blisko 700 zł. 

Serdeczny gest wzruszył pracowników schroniska

Pracownicy schroniska dla zwierząt byli głęboko poruszeni hojnością dziecka, które pomimo młodego wieku, zrezygnowało z własnych udogodnień i zatroszczyło się o zwierzęta w potrzebie. 

- Jak niewiarygodnie wielki jest ten mały człowiek. Czasami zawodzi nas głos i nie jesteśmy w stanie wystarczająco podziękować tak wspaniałemu dziecku i oczywiście jego rodzicom - czytamy w poście udostępnionym na Facebooku, który zdobył ponad 20 tys. polubień.

Niewątpliwie empatia oraz wyrozumiałość wobec naszych braci mniejszych popłaca. Praktykowanie gestów życzliwości w najbliższym otoczeniu oraz pokazywanie dziecku godnych naśladowania wzorców od najmłodszych lat sprawi, że z czasem samo zacznie je naśladować. 

Źródło: facebook/Tierheim Ransbach-Baumbach

pies i kot

Ksiądz odpowiada na pytanie tabu. Czy zwierzęta domowe pójdą do nieba? Zdziwisz się, jakie padły słowa

CZYTAJ DALEJ
Golden retriever

Oddali psa do schroniska. Jeszcze nie wiedzieli, że dla niego dystans nie ma żadnego znaczenia

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >

Pozostałe

Kobieta uskarżała się na jednostronne brzęczenie w uchu. Lekarz znalazł w środku gnieżdżącego się intruza
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]