Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Manul z Polski ponownie najpiękniejszy na świecie? O tytuł zawalczy mama Magellana
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 18.04.2024 12:37

Manul z Polski ponownie najpiękniejszy na świecie? O tytuł zawalczy mama Magellana

manul
fot. facebook/Zoo Poznań Official Site

Manule to zwierzęta, które jak się okazuje, cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Coroczny konkurs, który ma na celu wybranie najpiękniejszego osobnika, wzbudza wiele emocji, zwłaszcza w internautach. To za sprawą ich głosów Magellan z Zoo Poznań otrzymał ten tytuł w ubiegłym roku. Tym razem o to miano konkuruje jego mama Mania.

Manul Magellan z Zoo w Poznaniu był bezkonkurencyjny

W zeszłym roku wiele emocji wzbudził wybór najładniejszego manula na świecie. Do ścisłego finału, a tym samym walki o to niebanalne miano, dotarł przedstawiciel swojego gatunku Magellan, który na co dzień żyje w Zoo w Poznaniu.

Niewątpliwie obecność najpiękniejszego manula sprawiła, że do zoo wybrało się jeszcze więcej odwiedzających. A co gdyby tę samą placówkę zamieszkiwało dwóch zwycięzców plebiscytu? Okazuje się, że wszystko jest możliwe!

Dlaczego pies się drapie? W ten sposób daje ważny sygnał, nie zwlekaj Sprzątała klatkę świnek morskich. Takiego znaleziska w niej się nie spodziewała

Manul Mania ubiega się o tytuł najpiękniejszej

Tym razem Zoo Poznań znowu ma szansę powtórzyć sukces sprzed roku. Uroczy manul o imieniu Mania, która jest mamą zeszłorocznego zwycięzcy, stanął do rywalizacji. Nie da się ukryć, że samica może pochwalić się niebanalną pięknością, w końcu nie ma się co dziwić, po kimś Magellan musiał odziedziczyć nieprzeciętne geny.

Jestem przecież manulem stepowym i ja nie wygram, ja? - zachęcają do głosowania internautów pracownicy zoo.

Jak do tej pory Mania radzi sobie naprawdę nieźle. Dotarła już do ćwierćfinału konkursu na najładniejszego manula. Jednak, by powtórzyła sukces swojego syna Magellana, tak jak w tamtym przypadku, potrzebna będzie pomoc internautów.

W rywalizacji z mamą manul Magellan nie miał szans

W tym roku w konkursie na najpiękniejszego manula Magellan musiał ulec urodzie swojej mamy Mani. Internauci zadecydowali, że to samica przechodzi do dalszej walki o wyjątkowe miano wyjątkowego kota. Choć rywalizacja była zacięta, ostatecznie to ona zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

Aby być na bieżąco z głosowaniem i kibicować, a także mieć swój udział w dalszej rywalizacji Mani, należy śledzić przebieg konkursu na profilu DailyMantle na Twitterze. Już niebawem ćwierćfinał i to od głosów internautów będzie zależało, czy wyjątkowa przedstawicielka Zoo Poznań przejdzie do dalszej rywalizacji.

Tagi: Polska ZOO Kot