Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Majówka z psem - jak się do niej przygotować?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.04.2022 17:03

Majówka z psem - jak się do niej przygotować?

zdjęcie ilustracyjne
pixabay/Mieczyslaw

Majówka już za chwilę. Długi weekend to idealna okazja na błogie lenistwo i odpoczynek poza pracą, najlepiej w towarzystwie rodziny, przyjaciół i ukochanych czworonogów. Pozostaje tylko jedna ważna kwestia - gdzie można zabrać ze sobą zwierzęta?

Długi weekend majowy to czas, na który czekają wszyscy Polacy. Chociaż każdy z nas ma inne plany na spędzanie wolnego czasu, wiosenna pogoda sprzyja aktywnościom na łonie natury, spacerom z bliskimi i wyjazdom w góry, na Mazury czy wreszcie nad polskie morze.

W najbliższych dniach popularne miejscowości wypoczynkowe przeżyją prawdziwy najazd turystów, a wśród nich znajdą się osoby posiadające zwierzęta. Niestety, opiekunowie psów nie wszędzie są mile widziani. Zanim wybierzesz się w podróż, sprawdź o czym powinieneś pamiętać, by nie spotkały Cię niemiłe niespodzianki.

Z psem na urlopie - o czym pamiętać podczas majówki?

Wybierając się na upragnioną majówkę z czworonogiem, w pierwszej kolejności należy sprawdzić wszystkie udogodnienia i warunki pobytu w hotelu, hostelu, pensjonacie bądź domku campingowym. Choć ta tendencja ulega powoli zmianie, nie zapominajmy, że niektóre obiekty nie akceptują gości ze zwierzętami.

Większość serwisów bookingowych wyszczególnia zasady obowiązujące w obiekcie bezpośrednio na stronie. Można również skorzystać z opcji filtrowania, by pominąć miejsca, gdzie obowiązuje zakaz przebywania ze zwierzętami.

Jeśli takowa informacja nie została umieszczona na stronie, nie traktujmy jej jak automatycznej zgody na przenocowanie pupila. Dla pewności wyślijmy zapytanie w tej sprawie. W przeciwnym razie możemy się nieprzyjemnie rozczarować po przybyciu na miejsce lub zostać zmuszeni do uiszczenia dodatkowej opłaty. Potwierdzenie ze strony placówki oszczędzi nam niepotrzebnych nerwów i zagwarantuje udany pobyt.

Kolejnym ważnym punktem na liście jest odpowiednie przygotowanie zwierzaka do podróży. Dla naszych czworonożnych przyjaciół podróż samochodem, pociągiem czy samolotem wiąże się z dużą dawką stresu i innymi dolegliwościami, np. chorobą lokomocyjną. W związku z tym upewnij się, że masz przy sobie leki, a także ulubione przysmaki, zabawki, kocyk oraz miseczkę na wodę. Zaopatrz się również w środki na pasożyty i kleszcze, gdyż właśnie trwa okres ich wzmożonej aktywności.

Ostatni punkt na liście - adresówka! Chyba żaden opiekun zwierzęcia nie chce sobie nawet wyobrażać scenariusza, w którym pupil ginie bez śladu podczas wakacji. Identyfikator przy obroży bądź szelkach jest dodatkową ochroną i nośnikiem najważniejszych informacji umożliwiających kontakt z właścicielem na wypadek zaginięcia lub wypadku pupila.

Nie masz z kim zostawić zwierzaka? O nic się nie martw!

Jeśli planujesz wyjechać na długi weekend majowy i nie możesz zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela, nie masz powodów do obaw! Posiadanie psa nie musi być przeszkodą dla podróżowania.

Hotel dla zwierząt to miejsce, które w ostatnich latach cieszy się coraz większym zaufaniem i zainteresowaniem Polaków. Hotele stworzone z myślą o gościach na czterech łapach są prowadzone przez osoby z odpowiednim doświadczeniem i świetnym kontaktem ze zwierzakami, gdzie docelowo każdy pupil może spędzić czas pod nieobecność swojego właściciela.

Oferta takowych obiektów infrastruktury turystycznej obejmuje całodobową opiekę, odpowiednią liczbę spacerów w ciągu dnia, zabawę, profesjonalną pielęgnację, a nawet wyjazdy za miasto, gdzie zwierzaki będą miały szansę się wyszaleć. Ceny za pobyt wahają się w granicy 30 do nawet 100 zł za dobę w zależności od wielkości zwierzęcia oraz okresu przewidywanego pobytu w hotelu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie warunki należy spełnić przed oddaniem psa do hoteliku, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Gdy Ty jesteś daleko, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby zająć się Twoim milusińskim, z pomocą przychodzi również portal pettsiters.pl. Serwis pomoże Ci znaleźć profesjonalnego opiekuna zwierząt, który przejmie wszystkie obowiązki związane z opieką nad pupilem pod Twoją nieobecność. Podstawowe kryteria, jakimi należy kierować się w wyborze zastępczego opiekuna oraz więcej przydatnych informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Życzymy udanej majówki! Pamiętajcie, by w komentarzach podzielić się zdjęciami ze wspólnych wyjazdów ze zwierzakami.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: eska.pl, zpazurem.pl