Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Szukasz opiekuna dla psa lub kota? Oto serwis, któremu możesz zaufać
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.11.2021 01:00

Szukasz opiekuna dla psa lub kota? Oto serwis, któremu możesz zaufać

Zdjęcie ilustracyjne: psy
unsplash/Jay Wennington

Wyjeżdżasz i nie masz z kim zostawić swojego zwierzaka? Jesteś chory albo objęty kwarantanną? A może wypadło Ci coś ważnego i nie masz czasu, aby wyprowadzić swojego psa na spacer? Z pomocą przychodzi serwis petsitters.pl, który pomoże Ci znaleźć profesjonalnego opiekuna do zwierząt, który zapewni Twojemu pupilowi wszystko, czego potrzebuje.

Petsitters.pl to platforma działająca jako start-up, której celem jest zjednoczenie właścicieli zwierząt domowych, a także tych, którzy chcą odpłatnie pomóc w wychodzeniu na spacery, czy obowiązkach związanych z opieką ze zwierzętami podczas nieobecności właściciela - czy tylko na weekend, czy na kilka tygodni.

Jak znaleźć odpowiedniego opiekuna do zwierząt?

Jak czytamy na stronie petsitters.pl, usługi kilkudniowej opieki dla zwierząt są odpowiednie dla psów i kotów w każdym wieku, w tym szczeniąt i kociąt. Ponadto, są idealnym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt poszukujących bezpiecznej i przytulnej alternatywy dla hoteli.

Serwis bazuje na wyszukiwarce. Po wypełnieniu krótkiego formularzu na stronie, uzyskujemy wgląd w bazę opiekunów, którzy z przyjemnością zajmą się Twoim podopiecznym. Wystarczy wpisać miasto i wagę zwierzaka oraz doprecyzować, czy szukamy pełnej kilkudniowej opieki, czy też pomocy przy wyprowadzeniu zwierzęcia.

Jeśli potrzebujesz opieki dla innych zwierzaków, np. żółwi, świnek morskich czy chomików, należy skontaktować się z pracownikami telefonicznie lub mailowo.

Wyszukiwarka

Obecnie Petsitters.pl ma ponad 500 zarejestrowanych pet-sitterów i wyprowadzaczy, dlatego wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć dyspozycyjne osoby w wybranym terminie. W ten sposób możesz w łatwy i szybki sposób zorganizować opiekę dla swojego podopiecznego.

Ile kosztują usługi petsitterów?

Koszt opieki nad psem, kotem, czy innym zwierzakiem jest ustalany indywidualnie, w zależności od terminu, wagi milusińskiego czy liczby podopiecznych. Ceny usług zaczynają się już od 15 za godzinę spaceru. W przypadku dnia opieki nad czworonogiem ceny wahają się od 30 do 90 zł (ceny podane dla miasta Warszawa), natomiast serwis zawsze automatycznie pobiera prowizję wynoszącą 25 procent. Petsitters.pl działa obecnie w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Kim są opiekunowie i jak zostać jednym z nich?

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego pupila pod opieką nieznajomej osoby, możesz odetchnąć z ulgą. Usługi serwisu petsitters.pl są świadczone przez profesjonalistów i takich samych miłośników zwierząt, jak Ty. Co więcej, właściciele mogą liczyć na filmiki i fotorelacje z każdego dnia opieki.

Wszyscy opiekunowie i wyprowadzacze psów są sprawdzani pod kątem kompetencji i testu bezpieczeństwa. Wszystkie profile zebrane na stronie są wstępnie sprawdzane pod kątem wymaganych kompetencji właściciela konta.

W praktyce petsitterem może zostać każdy. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej, podaniu linków do swoich profili w mediach społecznościowych, wykonaniu testu z podstawowej wiedzy z komunikacji ze zwierzętami oraz odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej, można oficjalnie rozpocząć karierę petsittera. Właściciele zwierząt również biorą aktywny udział w tworzeniu i rozwoju platformy. Każdemu kandydatowi jest wydawana ocena na podstawie opinii klientów, dzięki czemu możesz wybrać osobę, która zna się na swoim fachu.

- Z nami zawsze możesz znaleźć odpowiedzialnych i kochających ludzi, którzy są gotowi zaakceptować Twojego zwierzaka jak członka rodziny - zapewniają twórcy start-upu.

Źródło: petsitters.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami