Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: psy

unsplash/Jay Wennington

Szukasz opiekuna dla psa lub kota? Oto serwis, któremu możesz zaufać

14 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wyjeżdżasz i nie masz z kim zostawić swojego zwierzaka? Jesteś chory albo objęty kwarantanną? A może wypadło Ci coś ważnego i nie masz czasu, aby wyprowadzić swojego psa na spacer? Z pomocą przychodzi serwis petsitters.pl, który pomoże Ci znaleźć profesjonalnego opiekuna do zwierząt, który zapewni Twojemu pupilowi wszystko, czego potrzebuje.

Petsitters.pl to platforma działająca jako start-up, której celem jest zjednoczenie właścicieli zwierząt domowych, a także tych, którzy chcą odpłatnie pomóc w wychodzeniu na spacery, czy obowiązkach związanych z opieką ze zwierzętami podczas nieobecności właściciela - czy tylko na weekend, czy na kilka tygodni.

Jak znaleźć odpowiedniego opiekuna do zwierząt?

Jak czytamy na stronie petsitters.pl, usługi kilkudniowej opieki dla zwierząt są odpowiednie dla psów i kotów w każdym wieku, w tym szczeniąt i kociąt. Ponadto, są idealnym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt poszukujących bezpiecznej i przytulnej alternatywy dla hoteli.

Serwis bazuje na wyszukiwarce. Po wypełnieniu krótkiego formularzu na stronie, uzyskujemy wgląd w bazę opiekunów, którzy z przyjemnością zajmą się Twoim podopiecznym. Wystarczy wpisać miasto i wagę zwierzaka oraz doprecyzować, czy szukamy pełnej kilkudniowej opieki, czy też pomocy przy wyprowadzeniu zwierzęcia.

Jeśli potrzebujesz opieki dla innych zwierzaków, np. żółwi, świnek morskich czy chomików, należy skontaktować się z pracownikami telefonicznie lub mailowo.

Wyszukiwarka

Obecnie Petsitters.pl ma ponad 500 zarejestrowanych pet-sitterów i wyprowadzaczy, dlatego wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć dyspozycyjne osoby w wybranym terminie. W ten sposób możesz w łatwy i szybki sposób zorganizować opiekę dla swojego podopiecznego.

labrador wyciąga psa z rzeki

Labrador rzucił się na pomoc swojemu przyjacielowi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową

CZYTAJ DALEJ

Ile kosztują usługi petsitterów?

Koszt opieki nad psem, kotem, czy innym zwierzakiem jest ustalany indywidualnie, w zależności od terminu, wagi milusińskiego czy liczby podopiecznych.

Ceny usług zaczynają się już od 15 za godzinę spaceru. W przypadku dnia opieki nad czworonogiem ceny wahają się od 30 do 90 zł (ceny podane dla miasta Warszawa), natomiast serwis zawsze automatycznie pobiera prowizję wynoszącą 25 procent.

Petsitters.pl działa obecnie w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Kim są opiekunowie i jak zostać jednym z nich?

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego pupila pod opieką nieznajomej osoby, możesz odetchnąć z ulgą. Usługi serwisu petsitters.pl są świadczone przez profesjonalistów i takich samych miłośników zwierząt, jak Ty. Co więcej, właściciele mogą liczyć na filmiki i fotorelacje z każdego dnia opieki.

Wszyscy opiekunowie i wyprowadzacze psów są sprawdzani pod kątem kompetencji i testu bezpieczeństwa. Wszystkie profile zebrane na stronie są wstępnie sprawdzane pod kątem wymaganych kompetencji właściciela konta.

W praktyce petsitterem może zostać każdy. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej, podaniu linków do swoich profili w mediach społecznościowych, wykonaniu testu z podstawowej wiedzy z komunikacji ze zwierzętami oraz odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej, można oficjalnie rozpocząć karierę petsittera.

Właściciele zwierząt również biorą aktywny udział w tworzeniu i rozwoju platformy. Każdemu kandydatowi jest wydawana ocena na podstawie opinii klientów, dzięki czemu możesz wybrać osobę, która zna się na swoim fachu.

- Z nami zawsze możesz znaleźć odpowiedzialnych i kochających ludzi, którzy są gotowi zaakceptować Twojego zwierzaka jak członka rodziny - zapewniają twórcy start-upu.

Źródło: petsitters.pl

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >