Swiatzwierzat.pl
Ivan Komarenko

instagram/ivankomarenko

Ivan Komarenko pozdrawia "wolnościowców" i pozuje z tygrysem na smyczy. "Szczyt hipokryzji"

27 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ivan Komarenko nie przestaje szokować. Tym razem muzyk opuścił Polskę i wybrał się na wakacje do kraju, w którym może swobodnie porozumiewać się po rosyjsku. Do sieci trafiło nagranie z kontrowersyjnymi pozdrowieniami dla Polaków, na którym karmi uwięzionego na smyczy tygryska. 

Pochodzący z Rosji Ivan Komarenko to piosenkarz znany przede wszystkim z muzycznego hitu z 2004 roku pt. "Jej czarne oczy". Chociaż przed laty zasłynął talentem wokalnym, a nawet został reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji, w ostatnim czasie wywołuje raczej oburzenie i zniesmaczenie za sprawą koronasceptycznych przekonań, niżby zachwyt i uwielbienie.

Ivan Komarenko pastwi się nad młodym tygrysem?

Wokalista obecnie przebywa na wakacjach, gdzie nie brakuje mu atrakcji w postaci obcowania ze zwierzętami - dzikimi niestety tylko w teorii. Na najnowszych zdjęciach z wyjazdu możemy zauważyć, że Komarenko pozuje z olbrzymim drapieżnym ptakiem czy karmi z butelki małego tygryska.

Oprócz wspólnych ujęć w towarzystwie sępa skrępowanego sznurkiem, muzyk opublikował również nagranie, na którym widać, jak opiekuje się małym tygrysem. Chociaż sam podważał istnienie koronawirusa i wyśmiewał obostrzenia ograniczające wolność człowieka, najwidoczniej w jego uznaniu przysługująca mu swoboda już nie należy się zwierzętom.

- Pozdrawiamy wszystkich z Pupsem i życzymy dobrego dnia - podpisał nagranie, w którym mówi na zmianę po rosyjsku i polsku, po czym wyraźnie słychać pozdrowienia dla "wszystkich wolnościowców" w Polsce.

Pozdrowienia skierowane do Polaków nie spotkały się z aprobatą zainteresowanych. W komentarzach pod filmem roi się od wypowiedzi osób, którym nie tylko nie podoba się fakt, że gwiazdor mówi po rosyjsku, ale przede wszystkim obchodzi się z dzikim zwierzęciem jak z zabawką.

Owczarki

Nagrała, co owczarki robią nocą w łóżku. Odkryła powód, dlaczego się nie wysypia

CZYTAJ DALEJ

Poniżej przytaczamy wybrane komentarze, jakie można przeczytać na profilu piosenkarza:

- Szczyt hipokryzji, pozdrawiasz "wolnościowców", a trzymasz dzikie zwierzę pod ochroną na smyczy?

- Ptak na sznurku, tygrys na smyczy. Prawdziwa wolność

- Nie męcz tego zwierzaka 

- Żywe zwierzę traktowane jako zabawka dla infantylnych kretynów

Ciemna strona tygrysiego biznesu

Osobom, których los dzikich zwierząt nie pozostaje obojętny, z pewnością nie trzeba tłumaczyć, jak szkodliwe skutki niesie fotografowanie się w towarzystwie małych tygrysków i promowanie takowych zachowań za pośrednictwem mediów społecznościowych. Problem eksploatacji tygrysów w celach komercyjnych został zobrazowany w serialu wyprodukowanym przez Netflix pt. "Król Tygrysów", opowiadający historię ekscentrycznego właściciela prywatnego zoo Joe Exotica.

Dokument wyjaśnia, że młode tygrysy są głównym źródłem zarobku dla hodowców dzikich zwierząt. Gdy tygrysiątka są jeszcze w "odpowiednim" wieku robi z nich niemalże żywe maskotki dla tysięcy ludzi, które są podawane z rąk do rąk ku uciesze rozentuzjazmowanego tłumu. Hodowcy pobierają od ludzi sowite opłaty za sesje zdjęciowe, a biznes się kręci.

Problem pojawia się, gdy młode tygrysy osiągną pełny rozmiar i przestają wyglądając jak praktycznie niegroźne kotki. Wówczas stają się one trudniejsze w obsłudze, znacznie bardziej niebezpieczne i bardzo kosztowne w karmieniu, co doprowadziło do zabijania tygrysów w egzotycznym zoo.

8 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Nie sposób im się oprzeć

Niektóre psy, ze względu na swoje niewielkich rozmiarów ciała przez całe życie wyglądają, jak szczeniaki. Inne nadrabiają szczenięcym zachowaniem. Wszystkie łączy jedno: są wiernymi przyjaciółmi człowieka. (Fot. Annette Shaff, canva.com)

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: instagram/ivankomarenko

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >