Swiatzwierzat.pl
unsplash/Rojan Maharjan

unsplash/Rojan Maharjan

Kilka kilometrów ciągnął psa za samochodem. Kiedy zainterweniowali mieszkańcy, było już za późno

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kolejna osoba pozbawiona empatii wobec braci mniejszych zabawiła się kosztem niewinnego stworzenia. 63-letni mieszkaniec gminy Chełm (województwo lubelskie) przywiązał psa do haka holowniczego samochodu i przez kilka kilometrów ciągnął zwierzę za pojazdem. Wstrząśnięci tym widokiem przechodnie zablokowali mu drogę.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Jadący ul. Wojsławicką pojazd marki Peugeot przykuł uwagę przechodniów, którzy skontaktowali się z lokalną komendą policji.

Przywiązał psa do haka holowniczego. Reagowali postronni

Wstrząśnięci mieszkańcy relacjonowali, że tuż za samochodem ciągnięty był pies. Mężczyzna kierujący pojazdem nie zważał na to, że wyrządza swojemu podopiecznemu krzywdę.

W trosce o los cierpiącego zwierzęcia dalszą drogę uniemożliwiły mu postronne osoby. Jak wynika z ustaleń policjantów, 63-latek miał ciągnął psa za samochodem nawet przez kilka kilometrów.

Zanim mundurowi dotarli we wskazane miejsce, było już niestety za późno. Zwierzę nie przeżyło i straciło życie najprawdopodobniej wskutek poniesionych obrażeń.

Ciało psa oraz ślady popełnionego przestępstwa zostały zabezpieczone przez służby.

Martwy pies w reklamówce

Martwa suczka znaleziona w reklamówce. Sprawa trafi na policję

CZYTAJ DALEJ

Trzeci taki przypadek w ciągu miesiąca


63-latek usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Odmówił składanie wyjaśnień.

Mieszkaniec gminy Chełm zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt popełniony przez niego czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, biorąc pod uwagę ostatnie skandale z udziałem byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości Waldemara B. oraz sołtyską wsi Wirki Teresą M., nasuwa się na myśl przykra konkluzja. Wszystko wskazuje na to, że w ostatnim czasie oprawcy zwierząt przekraczają kolejne granice, uciekając się do coraz to bardziej sadystycznych zachowań.

To już trzeci nagłośniony przypadek znęcanie się nad zwierzętami poprzez przywiązywanie ich do haka holowniczego samochodu na przestrzeni ostatniego miesiąca. Miejmy nadzieję, że surowe wyroki skazujące sprawców cierpienia zwierząt powstrzymają kolejne osoby przed dopuszczaniem się tak bezlitosnych czynów.

Zobacz zdjęcia:

Samochód sprawcy

policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >