Swiatzwierzat.pl
instagram/ladygaga

instagram/ladygaga

Porywacze psów Lady Gagi aresztowani. Policja ujawniła dane porywaczy

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Lady Gaga może wreszcie odetchnąć z ulgą. Światowa gwiazda branży muzycznej odzyskała dwa buldogi francuskie, które zostały skradzione - Gojia i Gustava, a ich porywacze trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali aż 5 osób zamieszanych w przestępstwo. Wiadomo już, kto chciał skrzywdzić piosenkarkę.

Przed dwoma miesiącami życie Lady Gagi wywróciło się do góry nogami. W drugiej połowie lutego jej dwa ukochane czworonogi zostały uprowadzone podczas spaceru z Ryanem Fisherem, ich opiekunem i asystentem gwiazdy.

Lady Gaga przeżyła koszmar. Napastnicy postrzelili jej asystenta i ukradli psy

Gwoli przypomnienia, do wstrząsającego zdarzenia doszło 24 lutego ok. godziny 22 przy North Sierra Bonita Avenue w Los Angeles.

Ryan Fisher, zajmujący się wyprowadzaniem psów piosenkarki, został napadnięty przez dwie zamaskowane osoby. Dwaj napastnicy oddali w jego kierunku kilka strzałów z półautomatycznej broni, raniąc go w klatkę piersiową. 

Po tym, jak mężczyzna upadł na ziemię, bandyci uprowadzili dwa z trzech buldogów francuskich Lady Gagi, Koji i Gustav. Pozostałemu czworonogowi, suczce o imieniu Miss Asia, udało się uciec. Fisher w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Na wieść o tragicznym incydencie Lady Gaga wystosowała apel do porywaczy. Piosenkarka wyznaczyła niebagatelnie nagrodę pieniężną, oferując pół miliona dolarów w zamian za zwrot psów, jednocześnie deklarując, że nie będzie zadawała żadnych pytań.

Zaledwie dwa dni później oba buldogi francuskie zostały przyniesione przez nieznaną kobietę, której nie wiązano ze sprawą kradzieży. Początkowo nie ujawniono jej danych ani miejsca, w którym doszło do przekazania zwierząt.

Zdjęcia z interwencji

W skandalicznych warunkach trzymał hodowane zwierzęta. Szczegóły interwencji przyprawiają o łzy

CZYTAJ DALEJ

Porywacze psów aresztowani. Śledztwo ujawniło nieznane dotąd fakty

Dramatyczny przebieg wydarzeń został zarejestrowany przez kamery monitoringu, co pomogło funkcjonariuszom w szybkim ustaleniu tożsamości sprawców.

Właśnie podano do publicznej wiadomości, że zatrzymano porywaczy oraz kobietę, która oddała skradzione psy. Amerykańskie służby wykryły, że 50-letnia Jennifer McBride najprawdopodobniej była w zmowie z przestępcami. Ustalono, że jest ona partnerką ojca  jednego z bandytów, 40-letniego Harolda White'a.

Trzy osoby zostały aresztowane pod zarzutem usiłowania zabójstwa i rabunku. Wszystkie są członkami gangu. Ojciec mężczyzny i Jennifer McBride również zostali zatrzymani pod zarzutem współudziału w usiłowaniu zabójstwa.

- To była bezczelna zbrodnia uliczna, w wyniku której mężczyzna został poważnie ranny. Wnieśliśmy bardzo poważne zarzuty w tej sprawie i wierzymy, że sprawiedliwość zostanie odpowiednio wymierzona, gdy sprawa będzie się toczyć w sądzie - czytamy słowa prokuratora na stronie TVN.

Lady Gaga nie zabrała dotąd głosu w tej sprawie.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Maciej Mikołajczyk mówi stop transportowi konnemu na trasie do Morskiego Oka

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Alan Kwieciński zamknął psa na grillu? Skandaliczny "żart" rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Katarzyna Ankudowicz pożegnała czworonożnego przyjaciela. „Żegnaj, kochany Panie Kredko"

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Zygmunt Chajzer znalazł suczkę błąkającą się po ulicy. Teraz szuka jej właściciela

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

David Beckham zaskoczył swoich fanów niezwykłym wideo. Zdania internautów są podzielone

Czytaj więcej >