Swiatzwierzat.pl
Waldemar B.

By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45400625

Mocne zarzuty pod adresem Waldemara B. Były senator PiS ciągnął psa za samochodem, zwierzę nie przeżyło

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Waldemar B. został zatrzymany ws. znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Były senator Prawa i Sprawiedliwości przywiązał psa do haka samochodowego i przewlókł go po drodze. W wyniku tego skandalicznego czynu zwierzę nie przeżyło. Całe

To już potwierdzone. 61-letni Waldemar B., były senator Prawa i Sprawiedliwości i znany na Kaszubach lokalny polityk usłyszał w gdańskiej prokuraturze zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. W czwartek został on zatrzymany przez funkcjonariuszy. 

Sekcja zwłok psa nie pozostawiła wątpliwości

Do policji w Kościerzynie trafiło nagranie wykonane we wtorek, 30 marca br. Widać na nim, jak za autem biegnie pies. Zwierzę przywiązane sznurkiem do haka samochodowego nie jest jednak w stanie dotrzymać tempa pojazdowi. Upada na ziemię i na oczach pozostałych kierowców jest brutalnie wleczone po asfalcie. Świadek zdarzenia poinformował, że widział, jak były senator pochyla się nad psem, gdy ten się nie ruszał. Prawdopodobnie już wtedy był martwy.

Funkcjonariusze ustalili, że kierowcą pojazdu jest Waldemar B. Dwa dni po zaistniałej sytuacji udali się na posesję byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości w celu zbadania stanu zdrowia zwierzęcia. Na miejscu znaleźli dwa psy. Jeden z nich był martwy, drugi zaś został zabezpieczony i przekazany pod opiekę pracowników schroniska. 

Sekcja zwłok potwierdziła, że zwłoki zwierzęcia znalezionego na posesji polityka należą do psa wleczonego na linie za samochodem. Lekarz weterynarii wyjaśnił, że czworonóg doznał urazów i obrażeń wewnętrznych, skutkujących niewydolnością krążeniowo-oddechową, w następstwie czego zmarł.

- Zwierzę zginęło w wyniku obrażeń po tym, jak zostało przywiązane do auta - potwierdzają Onetowi śledczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Waldemar B. zamęczył zwierzę na śmierć

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku złożyła do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla Waldemara B., który ostatecznie został odrzucony. W sobotę RMF FM poinformowało, iż Waldemar B. podejrzany o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem ma dozór policyjny i zakaz zbliżania się do świadków zdarzenia. 

Polityk został odwołany ze stanowiska przedstawiciela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Radzie Społecznej Doradztwa Rolniczego przy Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu po pojawieniu się nagrania, na którym widać jak znęca się nad zwierzęciem. Waldemarowi B. przedstawiono zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Onet rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Waldemar B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Były senator PiS odpierał zarzuty, twierdząc, że kocha zwierzęta. Warto nadmienić, iż w przeszłości polityk działający na Kaszubach miał również znęcać się fizycznie i psychicznie nad żoną. Ponadto, znany jest z nienawistnych komentarzy m.in. pod adresem społeczności LGBT i uchodźców. 

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >