Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 4-miesięczny szczeniak wymagał operacji. Na prześwietleniu wyszło, co zjadł
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 21.04.2024 16:09

4-miesięczny szczeniak wymagał operacji. Na prześwietleniu wyszło, co zjadł

prześwietlenie psa
fot. facebook/Ilovvetinary - Teresa Medlock-Pratt

Opiekun psa zaniepokoił się stanem swojego czworonoga. Wszystko wskazywało na to, że zwierzęciu coś dolega. Nie czekając dłużej, udał się do kliniki weterynaryjnej, by skonsultować stan pupila. To, co usłyszał od specjalisty, mocno go zdziwiło. Na prześwietleniu wyszło na jaw, co znajduje się w brzuchu szczeniaka.

Szczeniak wymagał wizyty u weterynarza

Opieka nad szczeniętami bywa trudna. Niewątpliwie o tym stwierdzeniu przekonał się niejeden opiekun, który zdecydował, że do jego rodziny dołączy młody pies. To wiele obowiązków oraz nauki, a niekiedy należy mieć niemal oczy dookoła głowy.

Często zdarza się, że młode psy poznając otoczenie, decydują się na czynności, które w efekcie odbijają się na ich zdrowiu. Tak też było w przypadku 4-miesięcznego czworonoga. Eksploracja otoczenia zakończyła się wizytą u weterynarza.

Ze studzienki zwierzakowi wystawała tylko głowa. Poziom wody wciąż się podnosił To najmądrzejsza rasa psa? Psychologowie nie mają wątpliwości

Prześwietlenie brzucha szczeniaka pokazało, co się w nim znajduje

Po streszczeniu przez opiekuna objawów, jakie towarzyszyły psu, weterynarz zdecydował, że najrozsądniej będzie poddać go badaniu, z którego dowie się, co dzieje się w jego brzuszku. W tym celu szczeniakowi wykonano prześwietlenie.

Lekarka, która zajmowała się 4-miesięcznym czworonogiem, całą historią podzieliła się w sieci. Okazało się, że na rentgenie od razu wyszło na jaw, że w brzuchu zwierzaka coś zalega. Nie było innego wyjścia, jak od razu wziąć go na stół operacyjny. Czas był kluczowy, bowiem z każdą minutą jego stan się pogarszał.

szczeniak prześwietlenie

Weterynarz pokazała, co wyjęła z brzucha psa

W brzuchu szczeniaka znajdowało się już kilka przedmiotów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Między innymi kilka piłek oraz zabawka typu kong. Podczas operacji lekarze usunęli każde z ciał obcych zalegających w jamie brzusznej czworonoga.

Ta historia pokazuje jednak, przed czym ostrzega sama lekarka weterynarii, że niekiedy czworonożni podopieczni, zwłaszcza w szczenięcym wieku, są w stanie zrobić coś nieprzewidywalnego, nawet z przedmiotami przeznaczonymi specjalnie dla nich. To tylko potwierdza, że mając pod opieką zwłaszcza młode psy, należy mieć oczy dookoła głowy.

pies piłka
fot. pixabay/_Alicja_