Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Dzieci zauważyły, że wór przy stawie się rusza. Od razu zawołały dorosłych
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 15.05.2024 12:11

Dzieci zauważyły, że wór przy stawie się rusza. Od razu zawołały dorosłych

pies porzucony w worku
Fot. facebook.com/ Policja Świdnik

Dzieci bawiły się nad wodą, gdy nagle dostrzegły, że szczelnie zawiązany biały worek dziwnie się porusza. Zaniepokojone zawiadomiły rodziców, którzy na miejsce wezwali policjantów. W śmiertelnej pułapce uwięziony był mały, przerażony pies. Ktoś porzucił czworonoga w najbardziej bestialski sposób. Funkcjonariusze wystosowali w swoich mediach społecznościowych ważny apel, w którym zwrócili się do wszystkich internautów.

Pies porzucony w worku

Posiadanie czworonoga oprócz licznych radości i przyjemności wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Niestety wciąż wielu opiekunów w przypadku pojawienia się trudności decyduje się na porzucenie pupila. Nie mając odwagi odpowiadać na pytania pracowników schroniska, wybierają inne metody pozbycia się problemu. Większość z nich skazuje psy na pewną śmierć.

Dzieci bawiące się nad stawem w miejscowości Minkowice dostrzegły porzucony worek. Pakunek był szczelnie zawiązany, a jego zawartość dziwnie się poruszała. Przerażone od razu wezwały na miejsce swoich rodziców. Gdy po otwarciu ich oczom ukazał się mały, trzęsący się piesek od razu zawiadomili policje. Ktoś próbował w okrutny sposób pozbyć się czworonoga. Nikt nie ma wątpliwości, że dzięki ciekawości najmłodszych udało się ocalić jego życie. 

Gdy czas się pożegnać. Kiedy można poddać zwierzę eutanazji? Od tych 3 reguł nie ma wyjątku "Dla mojej umierającej żony mogłem zrobić wszystko". Przyłapała ich pielęgniarka

Policja prosi o pomoc

Szczelnie zawiązany polipropylenowy worek był śmiertelną pułapką dla zwierzęcia. Porzucone przez okrutnego człowieka stworzenie umarłoby na skutek uduszenia oraz wycieńczenia z powodu braku dostępu do wody i pożywienia. Policja w związku z tym czynem wystosowała ogromną prośbę do mieszkańców Świdnika i okolicznych miast.

Znaleziony przerażony pies nie miał na sobie obroży. Stworzenie bardzo przeżyło zdarzenie. Na szczęście podczas badania u lekarza weterynarii nie stwierdzono u niego żadnych obrażeń. Funkcjonariusze, którzy przejęli nad nim opiekę, opublikowali w mediach społecznościowych wizerunek czworonoga, licząc, że ktoś rozpozna futrzaka. Wierzą, że dzięki wspólnym działaniom uda się namierzyć sprawcę i ukarać go za znęcanie się nad zwierzęciem. 

Internauci są bezwzględni. Dziękują za uratowanie psa

Post wywołał wiele emocji wśród miłośników domowych pupili. Większość osób posiadających futrzaste czworonogi nie jest w stanie wyobrazić sobie sytuacji, w której ktoś decyduje się tak postąpić. 

  • “Mam nadzieję, że nie wróci do takiego właściciela…”,
     
  • “Potwór, a nie człowiek”,
     
  • “Nie mam po prostu słów! Co z tymi ludźmi… ”,
     
  • “Kara dla zwyrodnialca”.

Przypominamy, że istnieją miejsca, gdzie można zwrócić się po pomoc, jeśli jako opiekunowie przestajemy sobie radzić z pupilem. Schroniska, choć przepełnione, nigdy nie odmówią przyjęcia psa, dzięki czemu futrzak będzie miał szansę na nowy, kochający dom. Porzucanie zwierzęcia poprzez przywiązanie go w lesie, topienie w stawie lub zostawienie na pastwę losu na przydrożnych parkingach jest najbardziej okrutnym sposobem, na jaki właściciele mogą się zdecydować. Takie działania podlegają karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.