Swiatzwierzat.pl

instagram/boulderosmp

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

29 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Amerykańscy leśnicy z Boulder Open Space and Mountain Parks nie mogli wyjść z szoku, kiedy przejrzeli nagrania z fotopułapk i ustawionej w lesie. Ich niezaprzeczalną gwiazdą została niedźwiedzica, która korzystając z obiektywu, urządziła sobie porządną sesję fotograficzną. W sumie zrobiła aż kilkaset autoportretów.

Kto powiedział, że modelką nie może zostać niedźwiedzica? Ta samica ewidentnie ma parcie na szkło i upodobała sobie obiektyw umieszczony na terenie parku w Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Zrobiła sobie tyle, zdjęć, że mogłaby się od niej uczyć niejedna gwiazda.

Niedźwiedzica królową selfie. Dzikie zwierzę w ukrytej kamerze

Jak podglądać dzikie zwierzęta w lesie? Można to uczynić za pomocą fotopułapek - te służą leśnikom, ekologom czy pasjonatom m.in. do obserwacji zwierzyny czy oceny populacji poszczególnych gatunków. Urządzenia rejestrujące obraz włączają się pod wpływem ruchu, a obiektyw robi wówczas zdjęcie i nagrywa krótki, maksymalnie 30-sekundowy, filmik. Dzięki zebranym materiałom przyrodnicy wiedzą, jakie środki ochrony przyrody stosować w poszczególnych miejscach.

Badacze przyrody z Boulder postanowili bliżej przyjrzeć się żyjącym tam stworzeniom i w tym celu porozstawiali w okolicy kamery leśne. To, co zobaczyli na zgromadzonym materiale, przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że tuż ich nosem żyje prawdziwa niedźwiedzia modelka.

Jedna z dziewięciu fotopułapek rozstawionych na terenie 186 kilometrów kwadratowych dała wgląd w życie tamtejszych drapieżników, jednak szczególną uwagę niezaprzeczalnie zwraca na siebie pewna niedźwiedzica. Spośród 580 zdjęć, które urządzenia zarejestrowały w listopadzie minionego roku, aż 400 ujęć przedstawiało tylko jedną bohaterkę.

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie
instagram/boulderosmp

Samica niedźwiedzia wyraźnie zainteresowała się fotopułapką. Po chwili przed jej obiektywem zaczęła pozować jak prawdziwa gwiazda na czerwonym dywanie. Trzeba przyznać, że wrażenie robi zarówno jej mimika, co imponujące pozycje.

Leśnicy udostępnili sesję zdjęciową niedźwiedzicy w sieci i jak się można było spodziewać, materiały szybko podbiły serca internautów.

Sesja zdjęciowa pod osłoną nocy

Fotopułapki to doskonałe narzędzie do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. W związku z tym, że nie czują w pobliżu człowieka, zachowują się swobodnie, co często przyczynia się do postępu prowadzonych na ich temat badań. Większość z urządzeń nie wydaje żadnego dźwięku, a dzięki podczerwieni rejestrują materiał także, gdy jest ciemno.

- Wykrywające ruch kamery dają nam unikalną możliwość nauczenia się więcej na temat tego, jak lokalne gatunki wykorzystują teren wokół nas, jednocześnie minimalizując naszą obecność we wrażliwych siedliskach - mówi jeden z badaczy Open Space and Mountain Parks, Will Keeley.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: zieloa.interia.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Król polskich lasów dał się "złapać" w fotopułapkę. Taki okaz to prawdziwa rzadkość
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Inwazyjny gatunek żółwia schwytany pod Warszawą. "Może nawet odgryźć ludzką rękę w nadgarstku"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Świat poruszony zdjęciami ostatniego nosorożca. Czy tego gatunku nie da się już ocalić?
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

O mały włos, a trafiłby do ubojni. Dzięki nietypowemu wzorowi na futrze, cielę dostało drugą szansę
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]