Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Czy jesteście sobie przeznaczeni? Sprawdź, czy Twój partner zdałby "test ptaszka"
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 07.06.2024 15:36

Czy jesteście sobie przeznaczeni? Sprawdź, czy Twój partner zdałby "test ptaszka"

zakochani
fot. canva.com/ christinedammann

Masz wątpliwości, czy Twój partner to ten jedyny? Chcesz sprawdzić, jak bardzo do siebie pasujecie? Z pomocą przychodzi niecodzienny, ale skuteczny sposób - “test ptaszka”. Reakcja na te małe stworzenia może zdradzić prawdę o Waszym związku. Sprawdź, czy Twój partner zdałby ten test i przekonaj się, czy jesteście sobie przeznaczeni.

Jak upewnić się, że partner jest "tym jedynym"?

Będąc z kimś w związku, nie zawsze jesteśmy w 100% przekonani, że wybraliśmy właściwie. Wątpliwości mogą pojawić się na każdym etapie relacji, od pierwszych miesięcy po lata bycia razem. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości i upewnić się, że partner do nas pasuje. 

Jednym z nietypowych, ale popularnych na TikToku sposobów na sprawdzenie zgodności w związku jest tzw. “bird test”, czyli “test ptaszka”. Ta prosta próba może dostarczyć cennych informacji o osobowości i podejściu naszego partnera do życia. Na czym polega, jak mogą pomóc nam w tym ptaki i dlaczego warto go zrobić? Już tłumaczymy!

Spotkałeś jerzyka leżącego na ziemi w bezruchu? Bez twojej pomocy sobie nie poradzi Miała 15 lat, gdy oddała kota do schroniska. 2 lata później nie wierzy własnym oczom

"Test ptaszka" hitem na TikToku. Czy Twój partner go zda?

Będąc w związku, często marzymy o tym, że nasz partner to ta jedyna osoba, z którą spędzimy resztę życia. Nie zawsze jednak możemy być tego w pełni pewni. Nic dziwnego, że czasami pojawiają się wątpliwości dotyczące relacji. Jak może w tym pomóc rozsławiony przez TikTokerów “test ptaszka”?

Wystarczy, że nieoczekiwanie poruszysz temat, który na pierwszy rzut oka wydaje się błahy. Tiktokerzy często wykorzystują do tego celu latające wokół ptaki, co zainspirowało pomysłodawców do nadania mu takiej nazwy. Test polega na sprawdzeniu reakcji swojego partnera na rzucane przez nas słowa. 

Bird test robi furorę wśród par, a finalnie wszystko sprowadza się do tzw. “bids for connection”, a więc drobnych, codziennych momentów łapania łączności pomiędzy partnerami i wykazania zainteresowania drugą osobą - tłumaczy Anna Chojnowska, psycholożka.

@annameansfun Bird test robi furorę wśród par, a finalnie wszystko sprowadza się do tzw. „bids for connection”, a więc drobnych, codziennych momentów łapania łączności pokiędzy partnerami i wykazania zainteresowania drugą osobą. Jeżeli częściej odwracamy się od siebie niż do siebie, to w końcu zapomnimy, że ta druga osoba w ogóle kiedyś tam była. #związkowetipy #birdtest #bidsforconnection #poradyzwiązkowe #storytime #pogadanka ♬ original sound - AnnaMeansFun | Anna Chojnowska

Twórcą testu jest amerykański psycholog i terapeuta John Gottman, który uważa, że pary, które wykazują się większym zainteresowaniem swoimi drugimi połówkami, mają zdecydowanie większe szanse na zbudowanie długiej i szczęśliwej relacji. 

Piękno testu na ptaka polega w zasadzie… na próbie poproszenia dowolnej osoby, z którą jesteś, aby zwróciła się w twoją stronę, nawiązała z tobą kontakt i okazała zainteresowanie czymś, co cię interesuje - wypowiedział się na łamach serwisu USA Today Life terapeuta Gary Brown.

Partnerki testują swoich wybranków

Żeby przeprowadzić "test ptaszka", nie musimy koncentrować się wyłącznie na ptakach. Możemy poruszyć dowolny temat dotyczący otoczenia. Ważne jednak, aby nie było to coś, co szczególnie interesuje osobę, którą chcemy przetestować. Reakcja partnera na te małe stworzenia może dostarczyć dodatkowo cennych informacji o jego empatii, wrażliwości i podejściu do opieki, co jedynie upewni nas, że dokonaliśmy słusznego wyboru.

@gaenallii *Bird Test - kiedy jeden z partnerów zauważa coś dla niego ciekawego (w tym przypadku ptaka) i chce się tym znaleziskiem podzielić ze swoją drugą połówką. Kluczowa jest tutaj reakcja partnera - jeżeli się zainteresuje to wiemy, że słucha oraz docenia to, co nas zachwyca, nawet jeżeli są to codzienne błahostki. Gottman (psycholog) uznaje, iż takie związki zwykle są trwalsze oraz bardziej skłonne przetrwać próbę czasu. To tak w skrócie XD #gaenali #birdtest #couple #psychology #psychologia ♬ oryginalny dźwięk – gaenali - gaenali

Niezależenie od tego, czy zdecydujesz się na “test ptaszka” z TikToka, czy skorzystasz z innych metod, kluczowe jest, aby być świadomym swoich uczuć i potrzeb w związku. Otwartość, komunikacja i wspólne doświadczanie różnych sytuacji pozwolą lepiej zrozumieć, czy twój partner naprawdę do Ciebie pasuje. Pamiętaj, że idealny związek nie oznacza braku problemów, ale umiejętność wspólnego radzenia sobie z nimi i wzajemnego wspierania się.