Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Chłodząca zabawka dla psa z Action. Idealna na upalne dni
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 10.06.2024 15:22

Chłodząca zabawka dla psa z Action. Idealna na upalne dni

Action, zabawka dla psa
Fot. Jakub Kaminski/East News, Canva/PourquoiPas

Już od dłuższego czasu Polacy mogą cieszyć się przepiękną, słoneczną pogodą, choć prawdziwe lato dopiero przed nami. Sposobów na radzenie sobie z upałami jest wiele i każdy z nas z pewnością znajdzie ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Nie należy jednak zapominać, że nasze psy także odczuwają skutki wysokich temperatur. Znana sieć sklepów Action ma na to sposób i w swojej ofercie proponuje chłodzącą zabawkę, która za sprawą atrakcyjnego wyglądu, z pewnością przypadnie do gustu niejednego czworonoga i pomoże mu skutecznie osiągnąć upragnioną ochłodę ciała.

Chroń swojego psa podczas upałów

Upalne dni niejednokrotnie dają w przysłowiową kość nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Długotrwałe przebywanie na słońcu i brak należytej profilaktyki może doprowadzić do poważnych konsekwencji, jakimi są przegrzanie organizmu bądź udar słoneczny. Ważne jest zapobiegać takim sytuacjom i na bieżąco utrzymywać prawidłową temperaturę ciała naszego czworonoga.

Warto przypomnieć, że ze względu na fizjologię, psy znoszą znacznie gorzej upały niż my — stworzenia te niemal w ogóle się nie pocą i posiadają gruczoły potowe jedynie w okolicy łap. Dlatego też ważne jest, aby w tym czasie szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie pupila, unikanie spacerów w najgorętszej porze dnia oraz niepozostawienie go w pełnym słońcu, bez dostępu do cienia. Innym nieocenionym pomysłem w walce z przegrzaniem może być także zakup chłodzącej zabawki.

Orientarium Łódź przywitało samca kapibary. Nie oprze mu się żadna samiczka Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miłość do zwierząt wymagała wielu wyrzeczeń

Chłodzący gryzak z Action dla psa na upalne dni

Sieć sklepów Action po raz kolejny proponuje produkt dedykowany czworonożnym przyjaciołom, który idealnie sprawdzi się podczas upalnych dni. Informowaliśmy już m.in. o macie z rozpylaczem wody oraz tej, wypełnionej żelem chłodzącym. Na sklepowych półkach wśród nowości pojawiła się także inna, pomocna w walce z upałami zabawka.

Tym razem sprzedający zaproponowali psom chłodzący gryzak. Produkt w kształcie loda, sprawi, że mało który czworonóg przejdzie obok niego obojętnie, a przy tym pomoże mu skutecznie osiągnąć upragnioną ochłodę. Do wyboru mamy kilka wariantów o różnej kolorystyce, dlatego z całą pewnością uda się wybrać ten najbliższy preferencjom pupila.

zabawka z Action
Fot. action.pl

Gryzak przynosi nie tylko przyjemne uczucie chłodzenia. Kontroluj zabawę swojego pupila

Sposób użycia chłodzącego gryzaka jest bardzo prosty — wystarczy przez specjalny otwór wypełnić akcesorium wodą i włożyć do zamrażarki na 5-8 godzin, do momentu aż ciecz zamarznie. Po tym czasie można już wręczyć zabawkę pupilowi i cieszyć się jego szczęściem.

Dodatkowo należy podkreślić, że zabawkowe lody wykonane są z tworzywa sztucznego o nierównej strukturze oraz pokryte są wypustkami, które pomogą skutecznie stymulować pracę dziąseł czworonoga. Przyznacie sami, że ten produkt jest genialny, a to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie, za jedyne 7,72 zł.

zabawka z Action
Fot. action.pl

Producent zabawki zaleca jednak zachowanie należytej ostrożności i udostępnianie produktu psu wyłącznie pod nadzorem, gdyż jak informuje w treści komunikatu umieszczonego na odwrocie opakowania:

Ten produkt nie jest niezniszczalny i musi być użytkowany pod nadzorem. Zalecamy regularne kontrolowanie go pod kątem uszkodzeń. Pilnuj, by zwierzę nie połknęło żadnego z elementów.