Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Aż 10 weterynarzy pomagało suni przy porodzie. Wszystko przez liczbę szczeniąt
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 05.04.2024 11:06

Aż 10 weterynarzy pomagało suni przy porodzie. Wszystko przez liczbę szczeniąt

pies
Fot. Facebook/ Anubis Ospedale Veterinario

Specjaliści postanowili podzielić się przebiegiem niecodziennej akcji porodowej, która na długo pozostanie w ich pamięci. Przy narodzinach szczeniąt asystowało aż 10 lekarzy weterynarii. Powód? Wszystko za sprawą imponującej ilości psich pociech.

10 weterynarzy pomagało suczce przy porodzie

Sunia o imieniu Panama to przedstawicielka rasy owczarek niemiecki. Już od jakiegoś czasu była pod opieką specjalistów ds. weterynarii. W kwietniu 2021 zakończono jej leczenie, gdyż szczęśliwie udało się pokonać wszystkie problemy zdrowotne. 

Teraz gdy zaszła w ciążę, lekarze z mediolańskiej Kliniki Weterynaryjnej Anubis udzielili jej kolejnej pomocy. Aż 10 weterynarzy było zaangażowanych przy porodzie psich pociech Panamy. W trakcie akcji porodowej okazało się, że konieczne będzie przeprowadzenie operacji.

Alert RCB, rząd rozesłał SMS-y. Pilne wieści dla właścicieli zwierząt Kociątko codziennie rano biegnie na przystanek. Mama nagrała wzruszającą scenę

Weterynarze musieli przeprowadzić cesarskie cięcie

Gdy zaczęła się akcja porodowa i na świecie pojawił się pierwszy z psich noworodków, okazało się, że niezbędna będzie pomoc lekarzy. U suni doszło do zahamowania porodu. Specjaliści natychmiast przystąpili do cesarskiego cięcia, aby zminimalizować ryzyko utraty któregoś z czworonogów.

Cała akcja trwała kilka godzin. Aż 10 lekarzy weterynarii było zaangażowanych w przeprowadzenie zabiegu. A to wszystko przez oszałamiającą ilość szczeniąt, jaką nosiła w sobie dzielna mama. Zazwyczaj owczarki niemieckie posiadają mniej niż 9 potomstwa. Panama urodziła ich aż 11. To naprawdę zdumiewający i imponujący wynik. Na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie i każdy z czworonogów urodził się zdrowy i okazały.

szczenięta.jpg
Fot. Facebook/ Anubis Ospedale Veterinario

Psia rodzina w komplecie

Panama i jej szczeniaki mają się świetnie. Cała rodzinka jest zdrowa. Młode pieski są dość sporych rozmiarów, a przy tym bardzo ruchliwe i energiczne. Klinika Weterynaryjna Anubis opublikowała na swoich mediach społecznościowych zdjęcie podczas pory karmienia. Widać na nim jak większość czarnych maluszków ochoczo zajada się mlekiem matki, kiedy to pozostałe ucinają sobie słodką drzemkę. Na brak apetytu na pewno nie mogą narzekać. Zobaczcie sami na ten uroczy widok.

W komentarzach posypały się liczne gratulacje i słowa zachwytu od miłośników zwierząt. My również gratulujemy wszystkim pracownikom kliniki Anubis oraz życzymy dużo zdrowia dla całej psiej rodziny.