Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Adoptowała dwa pitbulle po przejściach. To, co wydarzyło się później, odbiera mowę
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 20.06.2024 11:08

Adoptowała dwa pitbulle po przejściach. To, co wydarzyło się później, odbiera mowę

adoptowane pitbulle
fot. instagram/ sallyandtodd

Kobieta adoptowała dwa pitbulle, które przez lata przeszły wiele trudnych momentów. Wierzyła, że choć nie przyszło im poznać, czym jest miłość ze strony człowieka, to odpowiednią troską i miłością uda się sprawić, że staną się domowymi pieszczochami. Zwierzęta chwilę po przybyciu do nowego domu pokazały jej swoją prawdziwą naturę. Zszokowana właścicielka nie mogła tego przewidzieć.

Nielegalne walki psów odbywają się na całym świecie

W cieniu kryminalnych praktyk nielegalnych walk psów pitbulle często stają się symbolem brutalnego wykorzystania siły i determinacji zwierząt. Te wszechstronnie uzdolnione czworonogi, znane ze swojej lojalności i potężnych szczęk, w wielu miejscach na świecie wykorzystywane są do brutalnych pojedynków. Walki nie tylko fizycznie niszą ich ciała, ale także nadszarpują psychikę. Za sprawą okrutnych ludzi te piękne stworzenia, które mógłby służyć jako wierni towarzysze, padają ofiarami nielegalnego procederu skupionego tylko na zyskach. 

Niemiecka aktorka postanowiła zmienić los dwóch pitbulli, które w przeszłości doświadczyły wiele złego. Decyzja ta była aktem świadomego współczucia i nadziei na lepsze życie dla zwierząt. Po latach cierpienia i znęcania się psy znalazły w końcu dom, w którym miałby szansę na spokojne i bezpieczne życie. Kobieta wierzyła, że miłością i troską wyleczy ich nadszarpniętą psychikę. Choć w schronisku udzielono jej niezbędnych informacji, to nie spodziewała się po nich takiego zachowania. 

Widzisz psa z żółtą wstążką? Nie podchodź do niego, to ważny komunikat Na świat przyszło bardzo rzadkie zwierzę. Rdzenni Amerykanie wierzą, że to omen

Dwa psy pitulle jednym dachem

Pierwszy pod dach aktorki trafił samiec o imieniu Todd. Pies przez wiele lat był wystawiany jako numer jeden w walkach psów. Organizacja ratująca zwierzęta odebrała go siłą po jednym z nielegalnych spotkań. Wolontariusze zadbali o jego zdrowie i znaleźli mu bezpieczne schronienie u Rebecci.

Pitbull Todd
fot. instagram/ sallyandtodd

Parę dni od adopcji kobieta postanowiła uratować jeszcze jedno zwierzę. Gdy dowiedziała się, że organizacja ocaliła suczkę, która służyła jedynie jako maszyna produkcyjna przyszłych osobników do walk, od razu zadeklarowała się, że ją przyganie. Wiedziona miłością nie zastanawiała się, jak pitbulle zareagują na swoją obecność. 

Pitbull Sally
fot. instagram/ sallyandtodd

Reakcja pitbulli zszokowała właścicielkę

Zwierzęta, choć wydawały się być spokojne szybko pokazały swoje prawdziwe oblicze po przybyciu do nowego domu. Ich reakcje były mieszanką strachu, nieufności, ale również ciekawości i chęci nawiązania więzi. Niemal od samego początku psy spędzały ze sobą każdą chwilę. W stresujących momentach zawsze były obok siebie i szturchały się pyskami, dodając sobie tym nawzajem otuchy. 

Mimo trudności, jakie napotkały przez większość swojego życia, pitbulle szybko nawiązały silną relację nie tylko z opiekunką, ale i również między sobą. Ich przyjaźń stała się źródłem wsparcia i bezpieczeństwa w nowym, nieznanym środowisku. To jak szybko potrafiły się ze sobą zżyć, było dla ich właścicielki wzruszającym dowodem na siłę, dobroć i niezwykłą odporność tych niesłusznie uważanych za groźne zwierząt.

pitbulle
fot. instagram/ sallyandtodd
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?