Swiatzwierzat.pl
Suczka

Best Friends Animal Society

Suczka tresowana do walk zostaje pierwszy raz przytulona. Łza się w oku kręci

5 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Suczka wykorzystywana do krwawych psich walk zostaje uratowana przez wolontariuszy organizacji pro-zwierzęcej. Dzięki trosce i wsparciu behawiorystów Trinity dostała szansę na lepsze życie. Po traumatycznej przeszłości pozostały tylko blizny.

W Polsce i na świecie wciąż organizowane są nielegalne walki psów, będące wyjątkowo okrutną formą znęcania się nad zwierzętami. Psy przeznaczone do walk zazwyczaj nie znają innego zachowania niż agresja. Poddane rygorystycznej tresurze, są zmuszane do uczestniczenia w starciach z innymi czworonogami.

Nierzadko pojedynek kończy się dopiero wtedy, gdy jedno ze zwierząt nie jest w stanie dłużej walczyć lub zostanie uśmiercone. Zakłady hazardowe są nieodłączną częścią tego "widowiska". Suczka o imieniu Trinity była częścią tego brutalnego świata.

Suczkę od szczenięcia tresowano do walk

Trinity urodziła się w 2014 roku. Po latach eksploatacji oraz treningów przygotowujących do krwawych starć, ku uciesze widzów, wolontariuszom udało się wyrwać suczkę z rąk treserów ras agresywnych.

Psinka w typie pitbulla została uratowana w wieku 2 lat przez wolonariuszkę, będącą częścią Best Friends Animal Society, organizacji charytatywnej, której celem jest dobro zwierząt i zapewnienie im lepszego życia. Wówczas Trinity miała na ciele widoczne ślady walk - blizny i otwarte rany na całych łapach, czy rozdartą skórę wokół pyska. Z obrażeń na klatce piersiowej wciąż sączyła się krew.

Stan zdrowia zwierzęcia nie napawał optymizmem, nie wspominając już o jej psychice, dlatego początkowo rozważano eutanazję. Jednakże wolontariusze nie mieli zamiaru podjąć tak radykalnej decyzji bez wcześniejszej próby pomocy.

null
sowa

Sowa w domu - 6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz hodowlę

CZYTAJ DALEJ

Na szczęście dzięki pomocy behawiorystów i lekarzy weterynarii szybko zauważono, że Trinity równie mocno, co oni, pragnie zmienić swoje dotychczasowe życie i wreszcie odzyskać spokój. Pomimo traumatycznych doświadczeń, suczka ponownie pokochała ludzi.

Do każdego podchodziła z sercem na dłoni (a właściwie łapie) i nigdy nawet nie obnażyła zębów. Sunia bardzo pragnęła kontaktu fizycznego z otaczającymi ją ludźmi, dlatego pozwalała im się po raz pierwszy w życiu przytulić.

null

Suczka spełniła swoje marzenie o kochającej rodzinie

Wolontariusze współpracujący z organizacją poświęcili dużo uwagi nowej podopiecznej, wspólnie się bawiąc oraz rozwijając w niej empatię i ciekawość do świata. Z czasem ciężka praca opłaciła się, gdyż udało się znaleźć dla Trinity! kochający dom.

Trinity2-640x427

Suczka została ponownie adoptowana, a jej historia jest dowodem na to, że żaden pies nie jest zły czy agresywny z natury. Winę za zagrażające otoczeniu zachowanie zwierzęcia ponosi właściciel, który popełnił liczne błędy w prawidłowym wychowaniu podopiecznego.

null

8 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Nie sposób im się oprzeć

Niektóre psy, ze względu na swoje niewielkich rozmiarów ciała przez całe życie wyglądają, jak szczeniaki. Inne nadrabiają szczenięcym zachowaniem. Wszystkie łączy jedno: są wiernymi przyjaciółmi człowieka. (Fot. Annette Shaff, canva.com)

Zobacz galerię >

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, youtube/Best Friends Animal Society

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >