Swiatzwierzat.pl
unsplash/Catherine Merlin

unsplash/Catherine Merlin

Los się odwrócił. Chciał zabić dzikie zwierzęta, skończył zadeptany przez słonie

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

O tym, że karma zawsze wraca przekonali się kłusownicy w Republice Południowej Afryki. Weszli na teren Parku Narodowym Krugera i zostali zauważeni przez strażników. Na ich nieszczęście w trakcie ucieczki natrafili na stado rozjuszonych słoni, które rzuciło się za nimi w pogoń. Nie wszyscy uczestnicy nielegalnego polowania uszli z życiem.

Jak informuje brytyjski dziennik Daily Mail, trzech kłusowników wpadło na stado słoni podczas ucieczki przed strażnikami przyrody. Spotkanie z zagrożonym wyginięciem gatunkiem okazało się być tragiczne w skutkach dla jednego z mężczyzn.

Kłusownicy polowali na nosorożce. Sami stali się ofiarą

Z ustaleń strażników wynika, że trzej kłusownicy wyruszyli do parku, aby upolować nosorożca. Zostali jednak złapani na gorącym uczynku i w trakcie ucieczki natrafili na stado słoni, które wpadło w furię.

Dwóm mężczyznom udało się wyjść cało z niebezpiecznej sytuacji, jednak los nie był łaskawy dla ostatniego wspólnika nielegalnego precedensu.

Mężczyzna został zadeptany na śmierć. Jego ciało zostało odnalezione w południowej części parku przez strażników obiektu. W porzuconej przez niego lub jego wspólników torbie znaleziono prowiant, topór, a także broń palną w postaci karabinu.

Pracownikom parku narodowego udało się schwytać jednego z uciekinierów. Do pogoni wykorzystali helikopter oraz psy tropiące.

Postrzelony kot

Sadysta znów strzela do zwierząt. Są niezbite dowody, ale policja umorzyła postępowanie

CZYTAJ DALEJ

Podziękowania i pochwały dla strażników

Do niefortunnego zdarzenia na terenie obiektu odniósł się Gareth Coleman, dyrektor Parku Narodowego Krugera. W wydanym oświadczeniu wyraził on swoją wdzięczność i uznanie za determinację strażników w poszukiwaniu kłusowników oraz ubolewanie z powodu śmierci jednego z myśliwych.

- Szkoda, że doszło do niepotrzebnej utraty życia. Tylko dzięki dyscyplinie, pracy zespołowej i wytrwałości będziemy w stanie powstrzymać falę kłusownictwa na nosorożcach w Parku Narodowym Krugera – oświadczył Gareth Coleman (Daily Mail).

Ostatni z przestępców wciąż znajduje się na wolności. Trwają jego poszukiwania.

To kolejny śmiertelny wypadek z udziałem słoni na terenie parku narodowego. Wcześniej pisaliśmy o zdarzeniu, które miało miejsce w Demokratycznej Republice Konga, gdzie zwierzęta zawędrowały na pobliskie pola i w gniewie staranowały dwóch starszych farmerów.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >