Swiatzwierzat.pl
niedźwiadki z zoo w Detroit

facebook.com/Detroit Zoo

Radosna nowina z zoo. Na świat przyszły małe niedźwiadki polarne

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Niedźwiedzie polarne to zagrożony gatunek, który ma coraz mniejsze szanse na przetrwanie na wolności. Dlatego tak wspaniałą wieścią jest fakt, że w zoo w Detroit niedźwiedzica o imieniu Suka wydała właśnie na świat potomstwo! Bliźniaki to pierwsze

Pracownicy zoo w Detroit są w siódmym niebie. Co prawda ta sama niedźwiedzica urodziła już potomstwo w 2018 i 2019 roku, jednak niestety wówczas młode nie przeżyły. Teraz rokowania są naprawdę pozytywne i istnieje szansa, że małe niedźwiadki urosną zdrowe.

Radosna nowina z zoo

Ośmioletnia niedźwiedzica wydała na świat dwa niedźwiadki, w dodatku bliźniaki! Teraz maluchy stały się częścią programu ochrony gatunku, obecnie nie można ich jeszcze odwiedzić w zoo.

Pracownicy robią, co mogą, by maluchy rosły zdrowe. Na razie jednak tylko jedno niedźwiedziątko jest w pełni zdrowe i silne.

Drugie z nich wprawdzie urodziło się słabsze i istniało ryzyko, że matka je odrzuci. Wszystko wskazuje jednak na to, że uda się przywrócić malucha do pełni sił.

Słabsze z potomstwa zostało na wszelki wypadek szybko oddzielone od matki, właśnie ze względu na ryzyko odrzucenia. Maluch ma się jednak lepiej, niż na początku, a to dla pracowników zoo najważniejsze.

Zapowiedzieli, że spróbują połączyć niedźwiadka z mamą, kiedy trochę podrośnie. Po urodzeniu maluch ważył ledwie ponad pół kilo, obecnie waży już ponad 5, więc szanse na realizację tego planu są spore!

Ojcem potomstwa jest 16-letni niedźwiedź Nuka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oba maluchy będą wychowywać się wraz z ojcem i z matką.

Niedźwiedzie polarne mogą zniknąć z Ziemi

Dlaczego wieść o narodzinach małych niedźwiedzi polarnych jest taka ważna? To gatunek realnie zagrożony wyginięciem. Według danych, na które powołuje się WWF, obecnie na świecie żyje już tylko od 22 do 31 tysięcy przedstawicieli tego gatunku.

Zmiany klimatu niszczą naturalne środowisko tych pięknych zwierząt. Coraz więcej z tych żyjących na wolności musi się zapuszczać na tereny zasiedlone przez ludzi, by zdobyć pożywienie.

Dlatego każda wiadomość o  narodzinach niedźwiadka polarnego tak cieszy miłośników zwierząt i obrońców klimatu. Miejmy nadzieję, że maluchy z Detroit urosną zdrowe i silne!

Zobacz zdjęcia i wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: kochamyzwierzaki.pl, wwf.pl

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >