pieski na spacerze
Źródło: Jakub Kaminski/East News

Mieszkańcy Kaczor muszą uważać. Ktoś truje zwierzęta

2 Lutego 2021

Rady Sołeckiej Kaczory w woj. wielkopolskim na prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Kaczor i Okolic zaapelowała o pilnowanie zwierząt. Ktoś rozrzuca trutki dla zwierząt po okolicy. Nieświadome zwierzęta kuszą się na łatwe kąski, co kończy się dla nich tragicznie.

Truciciele zwierząt mają rozrzucać prawdopodobnie jedzenie z "dodatkiem" w okolicach ul. Pilskiej i Piekarskiej. Mieszkańcy i spacerowicze muszą bardzo uważać. Psom lepiej zakładać kagańce na spacerach, a kotów nie puszczać samopas.

Kaczory. Ktoś truje zwierzęta

- Mój ukochany kot w strasznych męczarniach zmarł. Został otruty prawdopodobnie przez rozłożoną trutkę. Nawołuję do świadomego działania. Na tym świecie nie jesteś sam i nie tylko ty się liczysz. ZWIERZĘTA TEŻ MAJĄ PRAWO ŻYĆ. Dodam, że osoba , która świadomie tego się dopuszcza pozbawiona jest wyobraźni i popełnia przestępstwo. Nie zdaje sobie sprawy w jakich mękach i cierpieniach takie zwierzątko umiera - czytamy na plakatach porozwieszanych na mieście.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy mieszkańców, którzy potwierdzili te słowa.

Rozpaczliwy apel Tadeusza Rydzyka na antenie TV Trwam. Chodzi o fermy norek: „To woła o pomstę do niebaRozpaczliwy apel Tadeusza Rydzyka na antenie TV Trwam. Chodzi o fermy norek: „To woła o pomstę do nieba"Czytaj dalej

- Niestety potwierdzam. Nasz piesek tez ostatnio "coś" zjadł. Na szczęście skończyło się dobrze dzięki pomocy weterynarza - napisał p. Andrzej.
- Niestety mojego kotka też otruto, ale nawet weterynarz pomimo szybkiej pomocy nie dał rady go uratować - dodała p. Marika.

Jak informuje tvp.info na tę chwilę paść miały już 3 koty! Z kolei lokalna policja na razie nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie. Mieszkańcy mają dopiero zgłosić trucie zwierząt.

Znęcanie się nad zwierzętami jest karane. W zależności od czynu można trafić do więzienia na 3 lata lub na 5 lat ( znęcanie ze szczególnym okrucieństwem)

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: tvp.info

Następny artykuł