Swiatzwierzat.pl
owca

pixabay.com/suju

Mężczyzna poturbowany przez... owcę. 43-latek ma uszkodzony kręgosłup

14 Lipca 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

43-letni mężczyzna z Australii został zaatakowany przez owcę. Choć zwierzę to kojarzy się raczej z łagodnością, starcie poskutkowało uszkodzeniami kręgosłupa. Nie wiadomo, co sprowokowało atak, ofiara trafiła do szpiatal.

43-latek musiał zostać przetransportowany do szpitala po ataku owcy. Nie wiadomo, co sprowokowało natarcie zwierzęcia. Do incydentu doszło w Kenebri w Nowej Południowej Walii w Australii.

Mężczyzna zaatakowany przez owcę

Zdarza nam się pisać o atakach nieupilnowanych psów, jednak rzadko kiedy słyszy się o atakach zwierząt gospodarskich. W tym wypadku okoliczności zdarzenia są niejasne, jednak brzmią naprawdę nieprzyjemnie.

Do wypadku doszło w tę niedzielę, 31 stycznia, około 9 rano. Według opisu wydarzeń podanego w lokalnych mediach mężczyzna przechodził obok stada owiec, gdy jedna z nich zaczęła na niego szarżować.

 Zwierzę uderzyło w 43-latka z taką siłą, że wpadł na rosnące za nim drzewo. Na szczęście na miejscu byli świadkowie, którzy od razu zaalarmowali policję i pogotowie.

- Pacjent był na posesji w Kenebri, kiedy został staranowany przez owcę, a następnie uderzył w drzewo i upadł - przekazała Rebecca Medd z NSW Ambulance w rozmowie z news.com.au.

Atak owcy

Świadkowie byli przerażeni, mężczyzna się nie ruszał. Szybko wezwali policję i pogotowie, na miejscu zjawił się helikopter ratunkowy.

Akcja była utrudniona z powodu agresywnego zwierzęcia. Ratownicy bali się podejść blisko mężczyzny, jednak w końcu udało im się przetransportować go do szpitala Tamworth.

- Akcje z udziałem zwierząt mogą być dość trudne dla ratowników medycznych. Muszą być w stanie szybko dotrzeć do pacjenta, ale muszą też upewnić się, że nie narażają się na ryzyko ataku - mówiła Rebbeca Medd.

Atak okazał się dość poważny - uderzenie poskutkowało uszkodzeniami kręgosłupa. Szpital nie podał więcej szczegółów, poza tym, że stan pacjenta jest stabilny.

Zaledwie kilka dni wcześniej w Nowej Południowej Walii doszło do innego ataku z udziałem niecodziennego agresora - 60-latek został zaatakowany przez kozła. Mężczyzna trafił do szpitala Nepean z urazami kolan.

źródło: o2.pl, news.com.au

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >