owca
Źródło: pixabay.com/suju

Mężczyzna poturbowany przez... owcę. 43-latek ma uszkodzony kręgosłup

2 Lutego 2021

43-letni mężczyzna z Australii został zaatakowany przez owcę. Choć zwierzę to kojarzy się raczej z łagodnością, starcie poskutkowało uszkodzeniami kręgosłupa. Nie wiadomo, co sprowokowało atak, ofiara trafiła do szpiatal.

43-latek musiał zostać przetransportowany do szpitala po ataku owcy. Nie wiadomo, co sprowokowało natarcie zwierzęcia. Do incydentu doszło w Kenebri w Nowej Południowej Walii w Australii.

Mężczyzna zaatakowany przez owcę

Zdarza nam się pisać o atakach nieupilnowanych psów, jednak rzadko kiedy słyszy się o atakach zwierząt gospodarskich. W tym wypadku okoliczności zdarzenia są niejasne, jednak brzmią naprawdę nieprzyjemnie.

Do wypadku doszło w tę niedzielę, 31 stycznia, około 9 rano. Według opisu wydarzeń podanego w lokalnych mediach mężczyzna przechodził obok stada owiec, gdy jedna z nich zaczęła na niego szarżować.

Zwierzę uderzyło w 43-latka z taką siłą, że wpadł na rosnące za nim drzewo. Na szczęście na miejscu byli świadkowie, którzy od razu zaalarmowali policję i pogotowie.

- Pacjent był na posesji w Kenebri, kiedy został staranowany przez owcę, a następnie uderzył w drzewo i upadł - przekazała Rebecca Medd z NSW Ambulance w rozmowie z news.com.au.

Skandaliczne włamanie na Dolnym Śląsku. Złodziej ukradł zwierzęta z ośrodka rehabilitacyjnegoSkandaliczne włamanie na Dolnym Śląsku. Złodziej ukradł zwierzęta z ośrodka rehabilitacyjnegoCzytaj dalej

Atak owcy

Świadkowie byli przerażeni, mężczyzna się nie ruszał. Szybko wezwali policję i pogotowie, na miejscu zjawił się helikopter ratunkowy.

Akcja była utrudniona z powodu agresywnego zwierzęcia. Ratownicy bali się podejść blisko mężczyzny, jednak w końcu udało im się przetransportować go do szpitala Tamworth.

- Akcje z udziałem zwierząt mogą być dość trudne dla ratowników medycznych. Muszą być w stanie szybko dotrzeć do pacjenta, ale muszą też upewnić się, że nie narażają się na ryzyko ataku - mówiła Rebbeca Medd.

Atak okazał się dość poważny - uderzenie poskutkowało uszkodzeniami kręgosłupa. Szpital nie podał więcej szczegółów, poza tym, że stan pacjenta jest stabilny.

Zaledwie kilka dni wcześniej w Nowej Południowej Walii doszło do innego ataku z udziałem niecodziennego agresora - 60-latek został zaatakowany przez kozła. Mężczyzna trafił do szpitala Nepean z urazami kolan.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: o2.pl, news.com.au

Następny artykuł