zoo warszawa
Źródło: Facebook/Ptaszarnia Warszawskiego ZOO

W stołecznym zoo wykluło się piękne zwierzę. Wiesz, co to?

25 Stycznia 2021

Stołeczno zoo podzieliło się radosną nowiną. Przed kilkoma dniami wykluło się u nich bardzo różowe zwierzę. Cud narodzin został nagrany, a internauci zachwycili się nowym członkiem rodziny.

Wspaniałą wiadomością pochwaliła się Ptaszarnia Warszawskiego Zoo. Różowy maluch przyszedł na świat w styczniu, jednak nie wiadomo, którego dnia dokładnie. Pracownicy obserwujący narodziny próbowali mu pomoc, delikatnie dotykając skorupki, z której próbowało wydostać się ptasie dziecko. Można powiedzieć, że maluch był jednak uparty i bardzo powoli i ostrożnie wychodził z bezpiecznego jajka.

Cud narodzin w zoo

Jaki maluch urodził się w stołecznym zoo? Nie będziemy trzymać Was w niepewności! Zobaczcie, co napisało zoo o narodzinach ptasiego dziecka:

- Wykluł się pelikan różowy (Pelecanus onocrotalus) a taki widok zawsze wywołuje duży uśmiech na twarzy - czytamy we wpisie na Facebooku.

Jak słusznie zauważyli internauci, mały pelikan jest bardzo bezbronny. Dopiero kiedy dorośnie, pokaże na co go stać!

- Ile to się bidulek namęczyć musi zanim wygramoli się ze skorupki.
- Kruszynka malutka. Ucałować.
- Jeszcze nie całkiem jest, ale już się awanturuje.
- Kiedy puchem obrasta nie zimno mu i czy w skorupie tuz przed wykluciem tak krzyczy i czy slychac i co dostanie na pierwszy posilek .Ale delikatna kruszyna super - pisali zachwyceni internauci.

W Przemyślu stanęła psia wioska. Kolorowe domki mają ważne zadanieW Przemyślu stanęła psia wioska. Kolorowe domki mają ważne zadanieCzytaj dalej

Różowe pelikany w zoo

Pelikany różowe to duże ptaki wodne, których skrzydła mogą mieć nawet ponad 3 m rozpiętości. Mają płaskie dzioby, ze skórzastym workiem pod spodem, które potrafią pomieścić nawet 10 litrów! Mimo swoich dużych rozmiarów, ptaki potrafią latać, rozwijając duże prędkości nawet do 50 km/h. W ciągu dnia pelikany potrafią pokonać dystans nawet 150 km.

Jak czytamy na stronie stołecznego zoo, jeden z pelikanów tam żyjących jest prawdziwym rekordzistą. Ma już ponad 30 lat, podczas gdy w naturze ptaki te żyją zazwyczaj tylko do 20.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: mojaolesnica.pl

Następny artykuł