Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wyciągnęli szczenięta lisów spod desek podłogowych. Nagrano moment, gdy wróciły do swojej mamy
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 10.06.2022 11:40

Wyciągnęli szczenięta lisów spod desek podłogowych. Nagrano moment, gdy wróciły do swojej mamy

BeFunky-collagew3hrbs (56)
Fot. YouTube/Gates Wildlife Control

Ekipa ratunkowa zajmująca się pomocą dzikim zwierzętom usłyszała donośne piski spod desek podłogowych. W środku znajdowały się małe lisy. Kamera zamontowana w ogrodzie uwieczniła moment, gdy zaniepokojona mama wróciła po swoje dzieci i każdego z osobna wyniosła w bezpieczne miejsce.

Gates Wildlife Control to firma, która zajmuje się kompleksowym usuwaniem dzikich zwierząt z prywatnych posesji. Jednymi z nich były szczenięta lisa, które ukrywały się pod deskami podłogowymi. Ekipie szczęśliwie udało się je wyciągnąć, a wkrótce przyszła po nie lisia mama.

Szczenięta lisów były pod deskami podłogowymi

Na umieszczonym przez firmę Gates Wildlife Control filmie widać, jak dwóch pracowników próbuje się dostać do wnętrza drewnianych schodów. Aby to zrobić, wycinają kawałki desek i znajdują tam malutkie, szare liski.

Fot. YouTube/Gates Wildlife Control

Okazuje się, że wyciągnięcie ich nie jest wcale takie łatwe, ponieważ znajdują się w różnych miejscach pod deskami. Członkowie ekipy musieli zatem wyciąć więcej fragmentów desek, by w końcu dostać się do zwierzaków. Rodzeństwo lisków liczyło czworo szczeniąt.

Powrót mamy lisicy po szczenięta

Po wyciągnięciu lisków spod desek pracownicy umieścili je w specjalnej skrzyni, gdzie oczekiwały przybycia swojej mamy. Rzeczywiście po pewnym czasie lisica udaje się na posesję w poszukiwaniu swojego potomstwa.

Na początku dorosła samica wydaje się być bardzo nieufna. Płoszy ją każdy hałas, ale nie poddaje się i wciąż podejmuje próby zbliżenia się do swoich, maluchów.

Fot. YouTube/Gates Wildlife Control

W końcu lisica podejmuje ryzyko i zdecydowanie chwyta jedno z maleństw zębami, aby wyjąć je ze skrzyni. Po wielu podejściach udaje się jej wydobyć wszystkie swoje maleństwa, które po kolei wynosi w bezpieczne miejsce. Malce po drodze zaliczyły kilka niegroźnych upadków, ale w końcu czego nie wybacza się z miłości?

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube.com