Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Większość osób ma problem ze znalezieniem myszki wśród kotów. Zagadka pokaże, jaki jesteś bystry
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 18.08.2023 14:20

Większość osób ma problem ze znalezieniem myszki wśród kotów. Zagadka pokaże, jaki jesteś bystry

Zagadka: gdzie ukryła się myszka?
Zagadka: gdzie ukryła się myszka? źródło: PastMedia

Mózg warto gimnastykować na wiele sposobów. Jednym z nich są właśnie zagadki na spostrzegawczość, które dodatkowo rozwijają kreatywne myślenie oraz stanowią dobre ćwiczenie na koncentrację i wyciszenie umysłu. Dlatego zachęcamy do pobudzenia szarych komórek i podjęcia próby odnalezienia myszki ukrytej wśród kotów. Czy potrafisz rozwiązać tę łamigłówkę w mniej niż sześć sekund? Nie ma sensu oszukiwać. Może Tobie się uda! Przygotuj stoper i sprawdź, czy masz naprawdę bystre oko.

Łamigłówka dla miłośników kotów i gryzoni podbija Internet

Jak polepszyć pamięć i jak najdłużej utrzymywać umysł w dobrej formie? Ćwicz spostrzegawczość i zadbaj o odpowiedni relaks dla Twojego mózgu! Na rozgrzewkę zachęcamy do wypróbowania swoich sił w łatwiejszych zagadkach na spostrzegawczość, aby przygotować się do nieco bardziej wymagającego zadania. Wielbicielom psów polecamy podchwytliwe zadanie: Masz 8 sekund, aby znaleźć na obrazku psa. Z kolei miłośnikom dzikich zwierząt rzucamy wyzwanie w postaci znalezienia pantery śnieżnej na tle skalistego otoczenia.

Tym razem jednak przygotowaliśmy zagadkę, która z pewnością przypadnie do gustu posiadaczom kotów. Wygląda podobnie do tych, jakie rozwiązują dzieci w podstawówce, dlatego każdy, kto ukończył ten poziom edukacji, nie powinien mieć najmniejszych problemów ze wskazaniem kryjówki poszukiwanego zwierzątka.

Karmy dla zwierząt drożeją w oczach, ale na tym nie koniec. Mamy złe wieści dla posiadaczy pupili

Gdzie w stadzie kotów ukryła się myszka?

Przejdźmy do konkretów! Z pozoru prosty rysunek - stado kotów w rozmaitych kolorach śpi, wylizuje futerko lub bawi się włóczkami, a wśród nich ukrywa się mysz. Twoim zadaniem jest znalezienie gryzonia w jak najkrótszym czasie, aby nie skończył jako zdobycz mruczków. Wydawać by się mogło, że rozwiązanie znajdzie każdy i to w krótkim czasie. Nic bardziej mylnego!

Poniższa zagadka sprawiła internautom sporo kłopotu i nie dla wszystkich jest bułką z masłem. Sęk w tym, że większość osób nie zwraca uwagi na istotne detale, od których zależy rozwiązanie łamigłówki. Jeśli dobrze przyjrzysz się obrazkowi, na pewno zauważysz myszkę. 

Zrzut ekranu 2023-08-18 134514.png
Zagadka

Nie udało Ci się rozwikłać zagadki? Poniżej znajdziesz rozwiązanie

Zmieściłeś się w czasie? Bijemy brawa, jeśli misja się powiodła! Nie podglądaj poprawnej odpowiedzi, zanim nie sprawdzisz, czy potrafisz rozwiązać zadanie samodzielnie. 

Jeśli jednak patrzysz na niego już chwilę i nadal nie widzisz rozwiązania zagadki, odpowiedź znajdziesz poniżej. Czerwonym kółkiem zaznaczono zgubę. Poszukiwany gryzoń znajduje się w prawym górnym rogu, gdzie chowa się za jasnopomarańczowym kotem.

Zrzut ekranu 2023-08-18 134545.png

Nawet jeśli nie udało Ci się wskazać kryjówki myszki, nie martw się. Praktyka czyni mistrza!

Źródło: PastMedia