Swiatzwierzat.pl
Zagadka

Gergely Dudás - Dudolf

Zagadka na spostrzegawczość: Jakie zwierzątko ukryło się wśród żółwi?

1 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Internecie krąży obrazek przedstawiający urocze zwierzaki. Pośród stada żółwi schowało się inne stworzenie. Czy uda Ci się je odnaleźć w mniej niż 30 sekund? Nad zagadką zastanawiają się tysiące internautów i nie każdy jest w stanie je znaleźć.

Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana astronomiczna wiosna, a pogoda za oknem nadal nie dopisuje? Zamiast złościć się na rzeczy, na które nie mamy wpływu, przygotowaliśmy dla Ciebie doskonałą rozrywkę w wiosennym klimacie. Internetowe testy na spostrzegawczość to świetny sposób na zabicie wolnego czasu oraz pobudzenie szarych komórek.

Jakie zwierzątko ukryło się wśród żółwi

Gergely Dudas, znany też jako Dudolf, to węgierski rysownik, którego nie trzeba przedstawiać fanom testów na spostrzegawczość. Ilustrator opracował już setki łamigłówek, które zapewniły mu światową rozpoznawalność oraz grono oddanych fanów. 

Tym razem prawdziwy mistrz zagadek przygotował grafikę z myślą o wiosennej aurze, która wystawi na próbę twoją percepcję, koncentrację i cierpliwość. Ilustracja tradycyjnie przedstawia trudny do znalezienia element.

Wydaje ci się, że masz sokoli wzrok? Może warto to sprawdzić? Przyjrzyj się dokładnie obrazkowi poniżej i spróbuj znaleźć intruza chowającego się wśród żółwi i kępek soczysto zielonej trawy.

Uwaga! Pod obrazkiem podajemy odpowiedź Jeśli nie chcesz zepsuć sobie zabawy, nie przewijaj dalej, dopóki samodzielnie nie skończysz zadania. Powodzenia!

Oczy psa, zdjęcie ilustracyjne

O czym świadczą zamglone oczy u psa i jak temu zapobiec?

CZYTAJ DALEJ

Jeśli wciąż potrzebujesz czasu, mamy dla Ciebie małą podpowiedź: poszukiwanym stworzeniem jest wąż. Mamy nadzieję, że teraz uda Ci się go wypatrzyć!

Rozwiązanie zagadki

Jeśli nie znalazłeś węża wśród żółwi, nic się nie stało. Poniżej prezentujemy rozwiązanie zagadki. Zielony wąż znajduje się u dołu rysunku, po jego lewej stronie. 

null

Czy udało Ci się rozwiązać powyższą zagadkę? Jeśli tak - pochwal się swoim czasem w komentarzach!

Źródło: ofeminin.pl

8 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Nie sposób im się oprzeć

Niektóre psy, ze względu na swoje niewielkich rozmiarów ciała przez całe życie wyglądają, jak szczeniaki. Inne nadrabiają szczenięcym zachowaniem. Wszystkie łączy jedno: są wiernymi przyjaciółmi człowieka. (Fot. Annette Shaff, canva.com)

Zobacz galerię >

QUIZ: Co wiesz o podwodnym świecie zwierząt?

Pytanie 1 z 6

Największa ryba na świecie to:

Źródło: Gergely Dudás - Dudolf

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >