Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Zgarnął z ulicy bezpańską kotkę po tym, jak dziewczyna złamała mu serce. Był tylko jeden problem
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 08.02.2023 14:05

Zgarnął z ulicy bezpańską kotkę po tym, jak dziewczyna złamała mu serce. Był tylko jeden problem

Zgarnął z ulicy bezpańską kotkę po tym, jak dziewczyna złamała mu serce. Był tylko jeden problem
twitter/LuxManning

Connor Manning był świeżo po zerwaniu z dziewczyną, kiedy pewnego wieczora natknął się na bezdomnego kota, który wyraźnie potrzebował pomocy. Zwierzę było wychudzone, miało pchły i zdecydowanie pragnęło kontaktu z człowiekiem. Nie namyślając się długo, postanowił, że zabierze kociaka do domu. Niebawem pojawiły się pierwsze problemy.

Kotka okazała się prawdziwym lekiem na złamane serce Connora, któremu zdecydowanie nie było łatwo pozbierać się po trudnym rozstaniu. Mężczyzna nie miał najmniejszych wątpliwości, że ich spotkanie zdarzyło się nie przez przypadek.

Podczas wieczornego spaceru z ciemności wyłonił się kot

Rozstania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy jesteśmy bezgranicznie zakochani w byłym partnerze. W tym czasie warto mieć obok siebie kogoś, kto okaże nam wsparcie i będzie w stanie poprawić humor. W tej roli świetnie spisują się również zwierzęta domowe. Gdy na drodze Connora pojawiła się biało-bura kotka, widząc jej opłakany stan, niemal od razu zdecydował, że otoczy ją swoją opieką.

- Wyglądała na bardzo przestraszaną. Miałem wrażenie, że pragnęła jedynie, abym wziął ją ze sobą. Wiedziałem, że nie mogę jej tak po prostu zostawić - relacjonował w swoich social mediach Connor.

Kiedy mężczyzna dotarł do domu, przygotował kotce własne posłanie i nakarmił tym, co nadawało się do spożycia dla kota. Kolejnego dnia planował zabrać ją do weterynarza, by specjalista przyjrzał się jego nowej podopiecznej, ocenił stan zdrowia, przepisał niezbędne leki oraz sprawdził, czy ma czip. W międzyczasie podjął decyzję, że jeśli zwierzę faktycznie okaże się bezpańskie, zostanie z nim i odtąd będzie nosiło imię Socks.

Sytuacja mocno się skomplikowała

Następnego dnia, gdy Connor wstał i był gotowy wyruszyć z kotką do weterynarza, zobaczył, że zwierzę zniknęło z przedsionka, na którym spało. Był przekonany, że już więcej go nie zobaczy, a z kolejną stratą było mu się bardzo trudno pogodzić. Na szczęście po upływie kilku godzin usłyszał miauczenie dochodzące zza drzwi. Nie mógł uwierzyć własnym oczom,. Za nimi znajdowała się jego kocia przyjaciółka.

Podczas wizyty u weterynarza okazało się, że kotka nie ma czipa, a co za tym idzie, mężczyzna był przekonany, że od teraz stworzą idealny duet. Jednak los ponownie pokrzyżował mu plany - we znaki dała mu się silna reakcja alergiczna na kocią sierść, która uniemożliwiała normalne funkcjonowanie. Nawet krótka jazda samochodem w towarzystwie pupila stawała się męczarnią.

Zrezygnowany Connor myślał, że będzie musiał powierzyć zwierzaka w ręce innego opiekuna, jednak zanim zamieścił w sieci ogłoszenie adopcyjne postanowił w pierwszej kolejności udać się do alergologa celem dobrania odpowiednich leków, które zahamują występujące u niego objawy alergiczne. Na szczęście z pomocą specjalisty udało mu się zrealizować ten pla i tym samym sprawił, że 6-miesięczna koteczka zamieszkała z nim na stałe.

Connor tak mocno zakochał się w mruczącej przyjaciółce, że wkrótce zdecydował przygarnąć pod swój dach kolejnego kota. Socks i Sneakers tworzą zgrane rodzeństwo, którym opiekuje się bezgranicznie oddany im właściciel. Nic dziwnego, że wielu opiekunów zwierząt woli towarzystwo sierściucha, niż niekompatybilnie dobranego partnera.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: kochamyzwierzaki.pl; boredpanda.com

Tagi: Kot Świat