Swiatzwierzat.pl
Owieczka

policja.gov.pl

Zbłąkana owieczka zgubiła drogę do domu. Na ratunek ruszyli policjanci

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Podkarpaccy policjanci przeprowadzili ostatnio niecodzienną interwencję. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w sprawie zbłąkanej owieczki, która biegła ulicą Misiągiewicza w Przeworsku. Zwierzątko było wyraźnie przestraszone i za wszelką cenę próbowało znaleźć drogę powrotną do domu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 czerwca. Jedna z mieszkanek skontaktowała się z dyżurnym przeworskiej policji, aby poprosić o natychmiastową interwencję i ratunek dla spanikowanego zwierzęcia.

Owieczka zabłąkała się w mieście

Kobieta powiadomiła służby, że mała owieczka biegnie w panice środkiem ulicy i jest mijana przez nadjeżdżające pojazdy. Dodała, że zwierzę wydaje się bardzo wystraszone, dlatego w każdej chwili może dojść do nieszczęśliwego wypadku.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol interwencyjny oraz policjantów z "drogówki". O całym zdarzeniu powiadomiono także straż pożarną i miejską.  

Mundurowi błyskawicznie wypatrzyli czarno-białe maleństwo, które kopytkowało po ulicy i pobliskim parkingu. Przejeżdżające samochody, zgiełk i nieznane otoczenie wyraźnie je przytłoczyło.

Zdezorientowana owieczka mogła jedynie płakać z bezradności, prosząc o pomoc w wydostaniu się z pułapki. Policjanci w asyście strażników miejskich bez chwili wahania położyli kres rozpaczy zwierzątka.

Straż Miejska

Poszła na spacer do lasu i znalazła plastikowe pudełko. W środku kryło się 21 ptaszników

CZYTAJ DALEJ

Zguba czeka na odbiór przez właściciela

Owieczka została schwytana i dopiero na rękach policjantki uspokoiła się. Na szczęście nic jej się nie stało.

Wkrótce potem zwierzę zostało przekazane Straży Miejskiej, gdzie czeka na odbiór przez właściciela. Dzięki szybkiej reakcji ze strony służb kolejna akcja ratowania zwierzaków w potrzebie zakończyła się powodzeniem.

Niedawno informowaliśmy o brawurowej interwencji policjantów z ruchu drogowego, którzy ocalili sarenkę przed rozszarpaniem przez agresywne psy. Pomoc nadeszła dosłownie w ostatniej chwili, a ranne zwierzę trafiło do ośrodka rehabilitacyjnego.

Cieszymy się, że i tym razem udało się zareagować w porę, zanim stało się najgorsze. Bez wątpienia po takiej dawce nieplanowanych "atrakcji" owieczce odechce się ucieczek na dłuższy czas.

Zobacz zdjęcie:

Owieczka

Owieczka

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >