Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pokazała kotu ciążowy brzuszek. Jego reakcja rozczuli nawet największego twardziela
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 04.06.2021 02:00

Pokazała kotu ciążowy brzuszek. Jego reakcja rozczuli nawet największego twardziela

Kot
instagram/fashion.pregnancy

Czy kot może zaprzyjaźnić się z dzieckiem? Wielu miłośników tych zwierząt przekonuje, że jak najbardziej jest to możliwe. Pewna kobieta w ciąży postanowiła się przekonać, jak jej mruczący pupil zareaguje na wieść o tym, że wkrótce dołączy do niego nowy członek rodziny. Ku zdumieniu internautów, uwieczniła moment, od którego dosłownie topnieje serce.

W ostatnim czasie na Instagramie pojawił się film przedstawiający reakcję małego kotka na ciążowy brzuszek. Krótkie nagranie w błyskawicznym tempie zdobyło uznanie internautów, wzbudzając w nich niekontrolowany zachwyt.

Kot troszczy się o brzuszek swojej pani

Na wideo na pierwszym planie widać uroczego dachowca, który wyleguje się tuż obok swojej właścicielki. Kobieta siedzi z odkrytym brzuszkiem ciążowym, który osiągnął już naprawdę pokaźne rozmiary, co zwiastuje rychłe powiększenie się rodziny.

W pewnej chwili dostrzegamy, że mruczek głaszcze coś łapką. Okazuje się, że przez cały czas w skupieniu pociera o brzuszek kobiety, a po chwili przytula się do niego i zaczyna go nawet lizać!

Bez wątpienia zwierzaczka i jego panią łączy głęboka więź. Kiciuś wydaje się rozumieć, że w środku znajduje się mały człowieczek wymagający troski i opieki. Traktuje nienarodzone dziecko kobiety niczym własne maleństwo.

Swoją czułą reakcją mruczek sprawił, że na twarzach tysięcy osób zawitał uśmiech, a komentarze pod postem zapełniły się od pozytywnych słów i komplementów pod jego adresem. Rzeczywiście, taki widok to sama słodycz!

Jak oswoić kota z dzieckiem?

Eksperci przekonują, ze wspólne wychowywanie dziecka ze zwierzętami domowymi korzystnie wpływa na jego rozwój, a przy okazji uczy troski i odpowiedzialności. Istnieje jednak kilka zasad, jakimi należy się kierować, aby maluch i mruczek żyli ze sobą w zgodzie i przyjaznych relacjach.

Po pierwsze, każde zwierzę potrzebuje czasu, aby oswoić się ze wszystkimi nowościami, jakie towarzyszą powiększeniu się rodziny, dlatego jeszcze przed zapoznaniem go z maleństwem, warto przynosić do domu rzeczy przesiąknięte jego zapachem. Pozwoli to kotu na spokojne zapoznanie się z nowym członkiem rodziny.

Po drugie, nigdy nie każ i nie zabraniaj kotu podchodzić do dziecka, gdyż stres i strach mogą doprowadzić do mimowolnego wyzwolenie agresji u zwierzaka. Pozwól kotu na swobodne obwąchanie niemowlęcia i przywitanie się z nim na swój własny sposób.

Jeśli jednak nie chcesz, by wchodził do łóżeczka, nosidełka czy wózka, od samego początku dawaj mu jasne komunikaty. Jednocześnie pamiętaj, aby nie zaniedbywać swojego pupila i okazywać mu dużo czułości, ponieważ może on poczuć się odtrącony i zazdrosny o dziecko, a nawet popaść w depresję.

Zobacz nagranie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Tagi: Kot Nagranie