Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage (2)

Twitter.com @Kw-PSP_Wwa

Zawaliła się warszawska kamienica. W akcji ratunkowej udział biorą psy tropiące

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

W Warszawie doszło do powyżej katastrofy budowlanej. Zawaliła się część kamienicy na Pradze. Do akcji ratunkowej ruszyło sześć zastępów straży pożarnej i specjalne brygada psów tropiących.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 2:00 w nocy. Przerażający hałas zakłócił spokój mieszkańców Pragi. Już po chwili uśpione ulice wypełniły się autami policyjnymi i wozami strażackimi.

BeFunky-collage - 2021-07-07T113604.410

Mężczyzna padł ofiarą ataku drapieżnika w najmniej spodziewanym momencie.

CZYTAJ DALEJ

Zawaliła się kamienica

Rozmiary katastrofy robią wrażenie. Zawaliła się duża część kamienicy przy ul. Targowej 26 w warszawskiej dzielnicy Praga Północ. Stropy na trzecim piętrze budynku zarwały się i runęły, zrywając podłogi na niższych kondygnacjach aż do parteru.

Na miejsce przyjechało aż sześć zastępów straży pożarnej. Na szczęście szybko ustalono, że kamienica od dawna stała pusta.

Bohaterskie psy wkraczają do akcji

Mimo to dla pewności ściągnięto brygadę z psami tropiącymi. Dzielne czworonogi zapuściły się w gruzowisko, by upewnić się, czy pod stosami cegieł i belek nie leżą pogrzebani jacyś ludzie.

Ratownicy użyli też nowoczesnej technologii do poszukiwania potencjalnych ofiar katastrofy: geofonu i kamer wziernikowych. Jednak to psy najdokładniej przeszukały rumowisko, które w niektórych miejscach ma ponad dwa metry grubości, co stanowi przeszkodę dla czułej aparatury technicznej, ale nie dla psiego nosa.

Nie ma ofiar w ludziach

Wszystko wskazuje na to, że mimo ogromu zawaliska, nikt nie ucierpiał w tym nagłym i ponurym zdarzeniu. Psy tropiące nie wyczuły żądnych osób pod gruzami i w tej chwili policja ani straż pożarna nie poszukują już żadnych poszkodowanych.

Kamienica przy Targowej 26 od dawna stała pusta i w fatalnym stanie. To jeden z wielu warszawskich pustostanów, wokół których politycy, samorządowcy, działacze miejscy i mieszkańcy toczą nieustanny spór o własność i plany zagospodarowania.

Podczas gdy ludzie nie mogą dojść do zgody, co zrobić ze starymi, opuszczonymi budynkami w stalicy, czas robi swoje i prędzej czy później osłabione konstrukcje walą się w gruzy.

Zobacz poruszające zdjęcia z akcji ratunkowej, opublikowane na Twitterze przez Mazowiecką Straż Pożarną:


Źródło: Twitter.com @Kw-PSP_Wwa

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >