Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe  - okno życia

Marek BAZAK/East News

W Aleksandrowie Łódzkim rusza nowa inicjatywa. Powstanie okno życia dla niechcianych zwierząt

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W Aleksandrowie Łódzkim powstanie "okno życia", ale nie noworodków, lecz niechcianych psów i kotów. Miasto podpisało umowę z przychodnią weterynaryjną przy ulicy Bratoszewskiego, gdzie prawdopodobnie powstanie punkt, w którym od kwietnia można b

W Aleksandrowie Łódzkim zostanie otwarte "okno życia" dla czworonogów. Agata Kowalska, rzecznik aleksandrowskiego magistratu, tłumaczy, że nowa inicjatywa ma na celu poprawę jakości życia zwierząt, a także wyeliminowania traumy i bólu, jakie mogą wiązać się z porzucaniem metodami, budzącymi powszechne oburzenie. 

Niechciane zwierzęta trafią w dobre ręce

Dotąd urząd miasta dofinansowował czipowanie, sterylizację oraz kastrację czworonogów, chcąc zapobiec problemowi bezdomności zwierząt. Mieszkańcy mogli zapisać pupila na zabieg do wybranych placówek weterynaryjnych. Oprócz tego urzędnicy i wolontariusze współpracujący z aleksandrowskim magistratem obejmowali opieką bezpańskie oraz porzucone koty i psy. 

- Finansujemy darmową sterylizację, przygarniamy porzucone zwierzęta i znajdujemy im nowe domy - wylicza rzeczniczka.

Teraz do kolejnych działań na rzecz zwierząt dołącza nowa inicjatywa zainspirowana "oknami życia" dla noworodków. Jak podaje portal informacyjny TVN24, od kwietnia br. każdy, kto chciałby oddać zwierzę i umieścić je w oknie życia, może to zrobić pod jednym warunkiem. Chodzi o przeciwdziałanie niepotrzebnemu rozmnażaniu psów i kotów. 

- Stawiamy tylko jeden warunek. Oddający nam zwierzęta właściciel musi poddać rodziców szczeniąt sterylizacji. Wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji, że jedna osoba będzie zwracać się do nas kilkukrotnie. Oczywiście nic za to nie zapłaci, to miasto pokrywa koszty - przekazała Agata Kowalska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

"Okno życia" otwarte raz w miesiącu

"Okno życia" będzie przeznaczone głównie dla kociąt i szczeniąt. Osoba zdecydowana na oddanie zwierzęcia będzie mogła to zrobić bez ponoszenia żadnych konsekwencji po uprzednim zrzeczeniu się praw do pupila oraz zobowiązaniu do sterylizacji pozostałych zwierząt, którymi się opiekuje.

Jednakże, warto zaznaczyć, że "okno życia" będzie funkcjonowało wyłącznie w wyznaczonym terminie. Oficjalna data wciąż nie została podana do powszechnej wiadomości. 

- Chcemy wyznaczyć jeden dzień w miesiącu, na przykład ostatni czwartek miesiąca, w którym będzie można przekazać zwierzęta - wyjaśnia rzeczniczka. - Będziemy starali się płynnie podchodzić do pojawiających się potrzeb. Jeżeli ktoś będzie koniecznie chciał oddać zwierzęta wcześniej, niż w wyznaczonym terminie to też się dostosujemy - dodaje rzeczniczka aleksandrowskiego magistratu.

  • Bali się, że nikt jej nie pokocha. Jedno zdjęcie odmieniło wszystko

  • Łzy stają w oczach. Suczka i szczeniaki wyrzucone w plastikowej torbie

  • Tragedia na Mazowszu. Pies zagryzł lisa, żadnego ze zwierząt nie udało się uratować

Podobne artykuły

szczeniak

Aktualności

Dwie osoby odmówiły adopcji szczeniaka, którym wcześniej opiekował się wójt Żelazkowa

Czytaj więcej >
waldemar b.

Aktualności

Były senator PiS Waldemar B. tłumaczy się z przywiązania psa do samochodu. "To absurd”

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
zmija

Aktualności

Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Niepokojące wiadomości z Warszawy. Rozpoczął się sezon na kleszcze, są gigantyczne

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - pies

Aktualności

Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

Czytaj więcej >