Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > "Zatkało mnie, gdy usłyszałam, jak sąsiadka nazwie dziecko". Takie imię pasuje do kota
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 21.05.2024 13:40

"Zatkało mnie, gdy usłyszałam, jak sąsiadka nazwie dziecko". Takie imię pasuje do kota

wybór imienia dla dziecka
fot. canva.com/ oksana_nazarchuk

Kobieta spodziewająca się dziecka była miłośniczką kotów, a szczególnie lwów. Gdy termin porodu zbliżał się nieubłaganie, stanęła przed dylematem wybrania imienia dla swojego potomstwa. Internauci byli zszokowani jej decyzją. 

Przyszli rodzice stają przed trudnym wyborem

Wybór imienia dla dziecka to wyjątkowe i ważne zadanie, które często wiąże się z różnorodnymi emocjami. Imię to coś więcej niż tylko sposób, w jaki będziemy nazywać dziecko. Często wybór niesie ze sobą znaczenie kulturowe, rodzinne, a nawet osobiste preferencje rodziców. 

Pewna kobieta, która oczekiwała dziecka, musiała podjąć decyzję. Miłośniczka zwierząt chciała pogodzić uwielbienie kotów z odpowiednim imieniem dla swojego potomstwa. Los zadecydował, że jej ulubionymi stworzeniami były lwy, a przyszła mama spodziewała się dziewczynki. O historii kobiety dowiadujemy się z serwisu Reddit, gdzie sprawę dokładnie opisała jej poruszona sąsiadka.

5 najbardziej lojalnych ras psów. Z tęsknoty za właścicielem mogą nawet zachorować Gadżet dla zwierząt z Action idealny na ciepłe dni. Bezpieczna rozrywka za grosze

Miłośniczka dzikich zwierząt wybrała nietypowe imię dla swojego dziecka

Kobieta od zawsze pałała miłością do lwów. W dorosłym życiu zafundowała sobie nawet trzy tatuaże przedstawiające ich wizerunek. Przyszłej mamie dzikie koty kojarzyły się z odwagą i siłą. Chciała, aby jej dziecko odziedziczyło wraz z imieniem te cechy charakteru. 

lew
canva.com/ IanZA

Imię Leon byłoby wręcz idealne, jednak kobieta spodziewała się dziewczynki. Zaczęła więc myśleć, jakie żeńskie imię oznacza lwa. Po długim namyśle postanowiła nazwać swoją córeczkę Lwica. 

Internauci nie mogli zrozumieć wyboru kobiety

Historię kobiety na portalu społecznościowym opisała jej sąsiadka, która była zszokowana jej wyborem. Internauci zaledwie w parę minut po ukazaniu się postu podzielili się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. W komentarzach próbowali zaproponować inne rozwiązanie, ratujące tę sytuację. 

  • “Biedny dzieciak”,
     
  • “Ariel, czyli Lew Boży. Podobnie jak Lea, kobieca forma Leo. Albo nazwij ją Kiara, na cześć córki Simby z Króla Lwa”, 
     
  • “Mam ulubioną lwicę w moim lokalny zoo o imieniu Mendessa”, 
     
  • “Jest tak wiele ładnych imion, których mogłaby użyć, które oznaczają jakąś odmianę lwa”.

Jak widać po powyższej historii wybór imienia dla dziecka to niełatwe zadanie.