Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Wszyscy mijali go szerokim łukiem. Tylko jedna osoba zatrzymała się, aby pomóc małemu kotkowi
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 04.08.2022 11:21

Wszyscy mijali go szerokim łukiem. Tylko jedna osoba zatrzymała się, aby pomóc małemu kotkowi

Porzucony kot
fot. screen z kanału "You Should Know" / YouTube

W takich momentach serce rośnie. W sieci pojawiła się poruszająca opowieść o porzuconym kocie, który był wygłodniały, cierpiał na infekcję oka, a ponadto jego ciało było pełne insektów. Zwierzę nie dawało oznak życia. Przypadkowy przechodzień postanowił zająć się rudym kotem.

Ta historia wzbudza skrajne emocje. Nic więc dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością w sieci. Poznajcie wzruszające losy rudego kotka, który cudem uniknął śmierci.

Młody kot nie dawał oznak życia

Przypadkowy przechodzień zauważył na uboczu drogi małego, rudego kotka. Zwierzę nie dawało oznak życia. Było brudne, zaniedbane, a ponadto w jednym oku występowała infekcja. To jednak nie koniec przykrości, bowiem zwierzę było zarobaczone, a po małym, wychudzonym ciele chodziły już mrówki.

Porzucony kot
Porzucony kot, fot. screen z kanału "You Should Know" / YouTube

Trudno stwierdzić, jak długo kot leżał bez opieki i jak wiele osób mimo zauważenia zwierzęcia nie pomogło mu. Najważniejsze, że znalazła się chociaż jedna osoba o wielkim sercu, która postanowiła o niego zadbać.

Porzucony kot
Porzucony kot, fot. screen z kanału "You Should Know" / YouTube

Mężczyzna, który zauważył kotka, niezwłocznie udał się do przychodni weterynaryjnej. Lekarz umył kociątko, podał antybiotyki, leki na infekcję oka i przede wszystkim nakarmił je. Zwierzę wyglądało jak sama skóra i kości.

Nowe życie rudego kociaka

Mężczyzna, który znalazł kotka, postanowił zaopiekować się i zapewnić mu dom. Dał malcowi na imię Adwen. Zwierzę w szybkim tempie zaczęło się regenerować, a jego organizm zaczął zwalczać nabyte choroby. Z czasem zwierzę nabrało masy ciała, energii i rozpoczęło nowe życie.

Kot
Kot, fot. screen z kanału "You Should Know" / YouTube

Właściciel kotka postanowił podzielić się swoją historią w sieci. Jak sam wyznał, jest niezwykle szczęśliwy, że mógł pomóc zwierzęciu. Historia ta może być przykładem dla wielu.

Pamiętajmy, by nie być obojętnym na los zwierząt. Znalezionego kota możemy zanieść do schroniska, fundacji lub weterynarza. Ponadto warto wezwać odpowiednie służby, takie jak Straż Miejska lub skontaktować się z pogotowiem dla zwierząt. W większych miastach stacjonują również liczne organizacje, które mogą przejąć czasową opiekę nad kotem, a następnie zająć się poszukiwaniem nowych właścicieli.

Nagranie o losach kotka zobaczycie poniżej:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: pawsplanet.me